חושש מבריחת מצביעים?

המועמד לפריימריז הרפובליקני חוזר בו: "להמשיך לתמוך בישראל" 

מועמד הפריימריז של המפלגה הרפובליקנית ויווק רמאסוואמי התבטא בעבר כי יש לצמצם את הסיוע לישראל אך בראיון אמש לכלי תקשורת ישראלי חזר בו והודה כי הסיוע לישראל הוא קודם כל אינטרס אמריקאי | האמירות הקודמות שלו עלו לו בעימות פומבי עם המתמודדת ניקי היילי שהטיחה בו את הדברים שאמר (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ויווק רמאסוואמי (צילום: shutterstock)

המועמד לפריימריז של המפלגה הרפובליקנית ויווק רמאסוואמי, אמר בעבר שיש להגביל את התמיכה בישראל וכי השותפות בין ארה"ב לישראל אינה מסחרית כי אם "חברית". בריאיון אמש (שלישי) ל"ישראל היום" הוא חוזר בו מהאמירה וקובע שסיוע כלכלי לישראל הוא גם אינטרס לאומי מובהק של ארה"ב.

ויווק רמאסוואמי הוא אחד מתשעת המועמדים - כולל טראמפ, לפריימריז של הרפובליקנים שיתקיים בתחילת השנה הבאה על מנת לקבוע מועמד סופי מטעם הימין האמריקאי לכס הנשיאות.

רמאסוואמי הוא איש עסקים עשיר שהונו מוערך בכמיליארד דולר ונחשב לדבריו ל'אאוטסיידר' לפוליטיקה האמריקאית. בסקרים לעומת זאת, הוא אינו מצליח להמריא ועומד על כשבעה אחוזים לאחר העימות הטלוויזיוני האחרון לפי סקר 'InsiderAdvantage'.

כפי שסוקר באתר החדשות Jfeed, לפני כשבועיים, התבטא המועמד שישראל צריכה לקבל פחות סיוע כספי מארה"ב, דבר שלטענתו לא יפגע בישראל אם תצליח לבסס יחסים עם המדינות השכנות, ותוכל "לעמוד על רגליה". על כן הוא קבע שעל ארה"ב לקצץ את המימון לאחר שתוכנית הסיוע הנוכחית בסך 38 מיליארד דולר תסתיים ב-2028.

הוא גם אמר שישראל לא צריכה לקבל יחס מיוחד מארה"ב, וכי אין יחס מיוחד לאף מדינה מלבד ארצות הברית של אמריקה. המועמדת והשגרירה לשעבר ניקי היילי תקפה את רמאסוואמי על האמירות במהלך העימות הפומבי שהתקיים בערוץ 'פוקס ניוז' בשבוע שעבר.

בראיון שהעניק ל'ישראל היום' הוא חזר בו, ואמר שהוא יהיה מוכן אף להגדיל את הסיוע לישראל אם יהיה צורך בכך במידה וייבחר, וכי בכל מקרה עלות הסיוע היא רק "טיפה בים". "סיוע לישראל הוא אינטרס אמריקאי מובהק", הדגיש רמאסוואמי.

עם זאת הוא הדגיש שבמידה וישראל תבוא לארה"ב ותאמר לה בפה מלא שהיא איננה זקוקה עוד לסיוע, "אז נהדר. זו נקודה שבה נוכל לעשות הערכה מחדש. אך לא נחתוך את הסיוע כל עוד ישראל תאמר לנו זאת", הדגיש המועמד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר