הותר לפרסום

בגלל מזג האוויר: ישראלים שטסו מדובאי לסינגפור נאלצו לנחות במלזיה

הותר לפרסום: מטוס מדובאי לסינגפור שעל סיפונו שהו 12 ישראלים נחתה בוקר (רביעי) באופן לא מתוכנן במלזיה, מדינה אין לישראל יחסים דיפלומטיים. ממשרד החוץ יצר קשר עם אחד הנוסעים באמצעות חברת התעופה כדי לוודא שכל הישראלים בטוחים (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
אילוסטרציה: נחיתת חירום (צילום: Photo by Yossi Zeliger/FLASH90)

הותר לפרסום: מטוס שעשה דרכו מדובאי לסינגפור, ועליו 12 ישראלים, נחת הבוקר (רביעי) נחיתה לא-מתוכננת במלזיה בעקבות תנאי מזג האוויר שלא אפשרו את המשך הטיסה.

למלזיה אין יחסים דיפלומטים עם ישראל ומאז קבלת הדיווח על הנחיתה, משרד החוץ קיים הערכות מצב ופעל ליצירת קשר בעזרת חברת התעופה עם אחד הנוסעים הישראלים על מנת לוודא כי לכל הישראלים שלום. כך דווח היום ב-yent.

הבוקר התקבל במשרד החוץ דיווח על טיסת Emirates 354 שעשתה דרכה מדובאי לסינגפור ונדרשה לבצע נחיתה לא מתוכננת במלזיה עקב תנאי מזג אוויר קשים. על המטוס היו באותה העת 12 ישראלים.

לפי הדיווח של איתמר אייכנר ודניאל סלאמה, הטיסה, של חברת אמירייטס, נחתה במלזיה עקב תנאי מזג אוויר קשים. "במהלך שהותם על אדמת מלזיה לא נדרשו נוסעי המטוס לרדת ממנו ולאחר כחמש שעות של המתנה על מסלול ההמראה, יצאה הטיסה שוב בדרכה לסינגפור", נמסר ממשרד החוץ. עד לפרסום, משרד החוץ הפעיל צנזורה ומנע פרסומים בנושא.

נציגי משרד החוץ פעלו מול חברת התעופה על מנת ליצור קשר עם אחד הנוסעים הישראלים בטיסה ולוודא כי כל הישראלים בטוחים.

מחברת אמירייטס נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים על כל אי נוחות שנגרמה, אך בטיחות הנוסעים שלנו היא בעדיפות עליונה".

שר החוץ אלי כהן מסר: "משרד החוץ ממשיך לפעול לטובת האזרח הישראלי במקרים יוצאי דופן כמו זה. מרגע היוודע דבר האירוע הנחיתי את מנכ"ל המשרד רונן לוי (מעוז) לפעול לפתרון האירוע ולוודא כי לכל הישראלים שלום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר