ברקע השיחות עם סעודיה

בקרוב נסיעה מתל אביב להודו ברכבת? פרויקט הענק שממשל ביידן מקדם 

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הודיע אמש על קידום פרויקט מסילות ונמלים ענק שיקשר את הודו עם אירופה עובר דרך המזרח התיכון - כולל ישראל | מדובר בפרויקט שאפתני מאוד שעלותו או מקור המימון שלו טרם נודעו אך פרט מעניין במיזם השאפתני הוא דווקא תחנת המעבר בסעודיה שתקושר לפי התוכנית לישראל במסילת ברזל (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ראש הממשלה נתניהו בהצהרה, אמש (צילום: לע"מ)

"מסילות השלום": בהכרזה יוצאת דופן של נשיא ארצות הברית במעמד פסגת ה-G20 הצהיר ג'ו ביידן כי הוא שואף לחבר את הודו לאירופה במסילות רכבת וספנות.

לפי התוכנית השאפתנית, מסילות ברזל ונתיבים ימיים יחברו את הודו, ישראל, סעודיה, ירדן ומדינות נוספות לצורך סחר ומעבר סחורות - אך בהמשך גם למעבר תיירים. הכרזת הנשיא על הפרויקט התקיימה במעמד ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי ונציבת האיחוד האירופי אורסולה ואן דר ליין, בכינוס ה-G20 שמארחת הודו.

נשיא ארה"ב התבטא על הפרויקט כי "זה דבר גדול, זה באמת דבר גדול". היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן ג'ייק סאליבן אמר כי הוא צופה מהלכים דומים בכל רחבי העולם במידה והפרויקט ינחל הצלחה: "אנחנו חושבים שהפרויקט עצמו הוא נועז ויוביל לשינוי - אבל גם החזון שמאחורי נועז ויוביל לשינוי באותה מידה, ואנחנו נראה שהוא ישוכפל באזורים אחרים בעולם", אמר סאליבן, אולי ברמז עבה על תהליכי המשא ומתן לנורמליזציה של ישראל עם הסעודים.

יצוין כי למרות ההכרזה הרשמית של הנשיא, עדיין לא ברור מה תהיה העלות של פרויקט בסדר גודל חסר תקדים או מה יהיה מקור המימון לפרויקט. בישראל לעומת זאת כבר מתלהבים מהרעיון שיחבר את ישראל באמצעות רכבת למדינות המפרץ ולאסיה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בהתרגשות כי "ישראל נמצאת בליבו של פרויקט בינלאומי חסר תקדים". צפו בדברים המלאים בסרטון המצורף בתחילת הכתבה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר