עם רטיה בעין

הרב החרדי לקנצלר גרמניה שנפגע בעין: "היהודים מתפללים להחלמתך"

הקנצלר שנפגע במהלך ריצה ונאלץ לחבוש רטייה על העין, פגש את הרב יהודה טייכטל במהלך מפגש סגור של מו"לים ובכירי עולם התקשורת בגרמניה (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הרב טייכטל ושולץ

במפגש מיוחד של המו"לים ובכירי כלי התקשורת החשובים והבולטים בגרמניה, פגש רב הקהילה היהודית בברלין הרב יהודה טייכטל את הקנצלר הגרמני אולף שולץ ואיחל לו החלמה מהירה. "היהודים מתפללים להחלמתך", אמר הרב לקנצלר.

הקנצלר, הגיע למפגש הסגור, עם רטייה על העין, וזאת לאחר שנפגע במהלך ריצה. בעקבות הפגיעה ביטלה לשכתו מספר פגישות חשובות.

לצד הקנצלר, נכחו גם צמרת השלטון הגרמני ובהם שר המשפטים, שר האוצר ושורת בכירים נוספים.

במהלך השיחה המיוחדת בין הרב לקנצלר, הביע שולץ את התעניינותו בפתיחת הקמפוס היהודי החדש שנחנך בקיץ בלב העיר ברלין. בתחילת שנת הלימודים החדשה, נכנסו ובאו בשערי הקמפוס החינוכי המושקע קרוב לארבע מאות תלמידים.

לצד דבריו החד משמעיים נגד האנטישמיות, אמר הקנצלר לרב טייכטל כי הוא שמח מההתפתחות של החיים היהודיים בגרמניה. "תנופת החיים היהודיים היא התשובה הטובה ביותר לכל סממן של אנטישמיות", התבטא הקנצלר.

הרב טייכטל ציין בפני הקנצלר, שזו היא הדרך שהתווה הרבי מליובאוויטש לאלפי שלוחיו ברחבי העולם - להתעסק בעשייה ולהרבות באור וזה יגרש את החושך באופן טבעי.

בתוך כך, הקהילה היהודית בברלין נערכת לחודש החגים. בהובלת הרב טייכטל, יפעילו שלוחי חב"ד בעיר את מערך הפעילות, החל מקיום מניינים מיוחדים ועד לחלוקת סלי מזון, שיעורי תורה, ביקורי בית ועוד שורת פעילויות, לכלל יהודי ברלין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר