תיעוד מהדרך לקטאר

הדיל הושלם: כך נראה אמש שחרור האסירים האמריקנים שהוחזקו באיראן

לאחר תקופת המתנה ארוכה במהלכה שהו האסירים האמריקאיים במעצר בית במתקן איראני - העסקה הושלמה והאמריקאיים עלו על מטוס לקטאר | למרות החששות, האיראניים השלימו את חלקם בעסקה שהיה לשחרר חמישה "בני ערובה", בעוד ארה"ב שחררה מספר דומה של אסירים איראניים בנוסף לשישה מיליארד דולר שכבר נמצאים בחשבונות באיראן (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רגעי השחרור, אמש (צילום: לפי סעיף 27א)

לאחר המתנה מורטת עצבים, הושלם בהצלחה הדיל שנרקם בין ארה"ב לאיראן במסגרתו שוחררו חמישה אסירים אמריקאים מאיראן - כנגד חמישה איראניים שהיו מוחזקים בארה"ב, בנוסף לסכום עתק של שישה מיליארדי דולרים שכבר הועברו לחשבונות בנק איראניים.

אמש (שני) אישר נגיד הבנק המרכזי של איראן כי "הכסף האיראני, ששוחרר במסגרת עסקת חילופי האסירים עם ארה"ב, הגיע לחשבונות הבנק באיראן", בדגש על כך שמדובר ב"כסף איראני" שיוכל לשמש לכל מטרה שתחפוץ איראן כפי שהתבטא ראיסי.

במקביל, חמשת האסירים האמריקאיים נצפו עולים על מטוס באיראן בדרך לקטאר, משם יעלו על מטוס נוסף לארה"ב. בתקשורת האיראנית פורסם סרטון בו נצפו שני אסירים איראניים נוחתים בדוחא, לקרא עלייתם על מטוס למולדתם. שלושת האסירים הנוספים ככל הנראה לא יחזרו לאיראן לפי הדיווחים.

יוזכר כי העסקה יוצאת לפועל ימים ספורים בלבד לאחר שאיראן החליטה בצעד חסר תקדים לסלק ממתקני הגרעין שלה מפקחים בינלאומיים מומחי גרעין שנשלחו לאיראן במשימת פיקוח של סבא"א. המהלך המתריס יוצא הדופן של איראן לא מנע את השלמת העיסקה עם וושינגטון שנראית להוטה מתמיד לסגור דילים עם משטר האייתולות.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר