מוסקבה תוקפת בלב הערים

מתקפה אכזרית: טיל שיוט פגע במלון בקייב, הרוגים ופצועים ברחבי המדינה

סדרת תקיפות רוסיות באמצעות טילי שיוט הביאו למותם ופציעתם של אזרחים באוקראינה | חרסון, קייב, לבוב - מוסקבה ממשיכה לתקוף בלב הערים באוקראינה | אוקראינה מצידה ממשיכה באסטרטגיה החדשה ותוקפת את חצי האי קרים באמצעות מלטי"ם מתאבדים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ההרס לאחר המתקפה הלילה (צילום: רשויות )

סדרת מתקפות טילי שיוט רוסיים הביאו הלילה (רביעי לחמישי) למותם של שני בני אדם בעיר חרסון, כמו גם מספר פצועים. במתקפה נוספת על פרברי קייב נפצעו עוד שבעה בני אדם.

לפי הדיווחים, בעיר חרסון נהרגו הלילה שני גברים בני 29 ו-41, באותה מתקפה על העיר נפצעו ארבעה בני אדם שפונו לבתי החולים כאשר מצבו של אחד מהם מוגדר קשה.

בדיווח הוזכרו מקומות נוספים שהופגזו הלילה: גולוסייבסקי, שבצ'נקיבסקי, דסניאנסקי ודרניצקי, שם הצליחו האוקראינים ליירט את המטרות אך פסולת יירוט נפלה וגרמה נזק. ברובע דרניצקי שבבירה נפצעו שבעה בני אדם ככל הנראה מפסולת יירוט, כולל ילדה בת 9 שפונתה לבית החולים.

בפרבר העיר קייב, ספג מבנה המשמש כבית מלון פגיעה ישירה מטיל, כתוצאה מכך נפצעו שבעה בני אדם.

דיווחים נוספים על תקיפות בעיר חרקוב ולבוב, באחרונה דווח על שלוש פגיעות ישירות, טרם נמסר דיווח על תוצאות המתקפות בערים הללו.

פינוי לכודים לאחר פגיעה ישירה, הלילה (צילום: משרד ההגנה של אוקראינה / רשויות החירום )

במקביל, גם קייב לא טומנת ידה בצלחת וממשיכה במגמה להפגיז את האזור הכבוש בחצי האי קרים. הלילה הצליחה רוסיה ליירט תשעה-עשר מלטי"ם מאבדים שנשלחו על ידי צבא אוקראינה לאזור הים השחור. שלוש מתקפות נוספות על ערים אחרות באזור סוכלו גם כן על ידי ההגנה האווירית של רוסיה.

בתקופה האחרונה החלו האוקראינים לנקוט באסטרטגיית תקיפה על חצי האי קרים שנכבש על ידי רוסיה ב-2014. השטח, שלפי רוסיה מוגדר כשטח רוסי 'טהור', מותקף שוב ושוב על ידי כוחותיו של זלנסקי, דבר המאתגר את הרוסים שאיימו בעבר כי לא יהססו לעשות שימוש בנשק גרעיני באם שטח רוסי יותקף על ידי קייב.

רק לאחרונה דיווחנו על מערכות הגנה אוויריות בשווי של 1.2 מיליארד דולרים שהושמדו בחצי האי קרים על ידי מתקפה משולבת של מלטי"ם מתאבדים וטילי שיוט של הצי האוקראיני.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר