כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
התחממות ביחסים 

ארדואן הודיע: נתניהו ייסע לביקור מדיני בטורקיה כבר במהלך החודשיים הקרובים

ברקע חימום היחסים בין המדינות והפגישה התקדימית בין ראש הממשלה לנשיא טורקיה ארדואן, הודיע האחרון על ביקור צפוי של נתניהו "בחודשיים הקרובים" (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הפגישה בשבןע שעבר (צילום: לשכת ראש הממשלה)

לאחר הפגישה המוצלחת בעצרת האו"ם בשבוע שעבר בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא הטורקי, הודיע ארדואן כי בנימין נתניהו צפוי להגיע לביקור בטורקיה בחודש "אוקטובר או נובמבר".

לפי הדיווח בעיתון הטורקי "דיילי סבאח", בביקורו של נתניהו באנקרה צפוי לעלות נושא הקידוחים בים התיכון והגז הישראלי ופרוייקטים משותפים בתחום האנרגיה.

במקביל הודיע נשיא טורקיה כי גם הוא מתכוון להגיע לישראל, אך תאריך או מועד מדויק לא נמסר מלשכתו של הנשיא הטורקי.

כזכור, בשבוע שעבר נפגש ראש הממשלה נתניהו לראשונה אי פעם עם נשיא טורקיה ארדואן. ראש הממשלה אמר לנשיא בפתח פגישתם כי "הקשרים בין המדינות מתחזקים". שני המנהיגים החליטו להמשיך ולקדם את יחסי ישראל וטורקיה בתחומי הסחר, הכלכלה והאנרגיה.

בלשכת ראש הממשלה הדגישו כי: "המנהיגים דנו בסוגיות אזוריות ובינלאומית, לרבות הנורמליזציה בין ישראל לסעודיה".

נתניהו הודה אז לארדואן "על שיתוף הפעולה הפורה בין ארגוני הביטחון שסיכל כוונות זדון של חוליות טרור לפגוע בתיירים ישראלים באיסטנבול ובכך הציל חיים".

בלשכת רה"מ הוסיפו: "שני המנהיגים הזמינו הדדית אחד את השני לביקורים בישראל ובטורקיה וסוכם כי ביקורים אלה יתואמו ויתקיימו בקרוב", נראה כעת כי הביקורים הללו צפויים אכן לצאת לפועל.

יחסי ישראל טורקיה ידעו עליות ובעיקר מורדות, בפרט לאחר תקרית המרמרה ב-2010 בו נהרגו מאש צה"ל תשעה מחבלים טורקים, שהפעילו אלימות כנגד החיילים שבאו לעצור משט לעזה.

בשנים האחרונות התייצבו מעט היחסים, כאשר בכל מבצע בעזה או התחחמות בגדה, נשמעת מחדש הרטוריקה האנטי ישראלית של ארדואן מה שגורם שוב להתדרדרות - וחוזר חלילה. כעת מקווים בירושלים לרגיעה ארוכת טווח ושיפור משמעותי ביחסים שצפוי להועיל לשתי המדינות, בפרט בתחום הסחר המשותף. בשולי הפגישה בשבוע שעבר הודיעו שני המנהיגים על ביצוע קידוחים משותפים בים התיכון, והזרמת גז לטורקיה וממנה לאירופה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר