מבית המלוכה הבריטי לסנאט? 

הסנאטורית הוותיקה הלכה לעולמה | האם מייגן מרקל תחליף אותה? 

סנאטורית בשם דיאן פיינשטיין שהייתה הוותיקה ביותר בסנאט האמריקאי, הלכה לעולמה לפני מספר ימים | המושב שלה בסנאט התפנה כעת עבור מתמודד דמוקרטי והאמריקאים משתעשעים ברעיון שאולי הנסיכה (לשעבר) מייגן מרקל תהיה זו שתחליף אותה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנסיך הארי ואשתו מייגן (צילום: shutterstock)

דיאן פיינשטיין, הסנאטורית הוותיקה ביותר בבית שייצגה את מדינת קליפורניה בסנאט האמריקאי, הלכה לעולמה ביום שישי האחרון.

פיינשטיין, בעלת שורשים יהודים מצד אביה, הייתה תומכת גדולה בישראל ואף חברה בשדולה הפרו-ישראלית בבתי הקונגרס האמריקאים ה-'איפא"ק'.

למרות היותה תומכת עקרונית בישראל, היא גם הייתה דמוקרטית שתמכה ברעיון לעכב את העברת השגרירות האמריקאית לירושלים, ותמכה גם בסיוע אמריקאי לפלסטינים ב-2019, לפי 'מעריב'.

גם בשאר הנושאים הבוערים בפוליטיקה האמריקנית דגלה פיינשטיין בגישה דמוקרטית מלאה, כמו בנושא השנוי מאוד במחלוקת של הגבלת נשק ועוד.

בתקופה האחרונה, חלתה הסנאטורית הוותיקה והתמודדה עם בעיות קוגניטיביות, שהעלו סימני שאלה לגבי יכולתה להמשיך לשרת את בוחריה. היא מצידה בחרה להישאר בתפקידה ואמרה כי הרקורד שלה מראה שהיא "עדיין נציגה אפקטיבית עבור 40 מיליון תושבי קליפורניה".

דמויות שונות של ידוענים אמריקאיים מקליפורניה עלו כמתמודדים פוטנציאליים עבור כסאה של פיינשטיין, שנותר ריק בשלושה עשר החודשים הקרובים.

כל העיניים נשואות כעת למושל קליפורניה הדמוקרטי גאווין ניוסום, שאמר כי הוא שואף להחליף את פיינשטיין במועמדת שחורה.

לפי דיווחים, הדוכסית מייגן מרקל שמתגוררת בקליפורניה עם בעלה הארי, עלתה כמחליפה פוטנציאלית. גם המנחה הפופולארית אופרה וינפרי שכזכור ראיינה את הזוג המלכותי (לשעבר) נמצאת ברשימת המחליפות האפשריות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר