כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
רשימה חלקית בלבד

חמאס נגד כל העולם: אזרחיהן של לפחות עשר מדינות נרצחו או נחטפו לרצועה

העולם מרגיש מעורב מאוד במה שקורה בישראל, יעידו השידורים הרבים בכל הרשתות המובילות בעולם | אבל הסיבה הנוספת למעורבות הבינלאומית היא כמות האזרחים העצומה שהם גם בעלי אזרחויות זרות שנרצחו באכזריות או נשבו בשבי החמאס | ארה"ב, צרפת, בריטניה, מקסיקו, ברזיל, קנדה - מדובר ברשימה חלקית בלבד של האזרחים שנפגעו ממתקפת הטרור של חמאס (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רב"ט נתנאל יאנג ז"ל הי"ד. אזרח בריטי (צילום: דובר צה"ל)

ישראל עדיין מלקקת את פצעיה וסופרת את הרוגיה, אבל גם העולם מגלה עניין רב בנעשה בישראל. כבר שלושה ימים רצופים שהכותרת הראשית ב-CNN ובאתרי חדשות נוספים עוסקים במלחמה בין ישראל לחמאס.

כאשר הזוועות נחשפות, במדינות העולם מתעניינים מטבע הדברים באזרחי מדינותיהם שנהרגו או נחטפו לרצועה, כולל ישראלים בעלי אזרחות כפולה.

אמש, אישר משרד החוץ הצרפתי על אזרחית צרפתייה אחת שנהרגה בעוטף עזה. שבעה צרפתיים נוספים - ככל הנראה גם הם וגם הצרפתייה הנ"ל בעלי אזרחות כפולה, עדיין מוגדרים כנעדרים ומסתמן שנחטפו לעזה.

בברלין אישרו את דבר חטיפתם של שבעה אזרחים גרמנים, כולם גם בעלי אזרחות ישראלית. "לממטב ידיעתנו, מדובר באזרחים שלהם גם אזרחות ישראלית בנוסף לאזרחות הגרמנית", מסר משרד החוץ הגרמני.

בתאילנד אישרו את דבר מותם של שנים עשר מאזרחיה בעוטף עזה, כולם פועלים שהגיעו לעבוד בישראל בחקלאות, ונרצחו על ידי מחבלי חמאס או בירי רקטי.

הסנאטור האמריקאי צ'אק שומר אמר כי עד כה ידוע על מותם של ארבעה אמריקאים "והמספר צפוי לעלות". גם לא ידוע בשלב זה אם ישנם אמריקאים שנחטפו לרצועה, אבל הנתון הזה נבדק גם כן על ידי מחלקת המדינה האמריקאית.

קנדה אישרה את "דבר מותה של אזרחית אחת, ושניים נוספים מוגדרים נעדרים", אישרו הרשויות.

עשרה אזרחים נפאלים נהרגו גם הם בדרום הארץ, דווח ברשתות התקשורת המובילות בעולם. גם בריטניה דיווחה על נעדרים והרוגים. נתנאל יאנג היה חייל צה"ל יליד לונדון ובעל אזרחות כפולה, אישרה בריטניה.

אדם נוסף בשם ג'ייק מארלו, בן 26, סיפק אבטחה במסיבה (ככל הנראה מדובר ברעים י.ג) ובפעם האחרונה שיצר קשר התקשר לאימו לומר לה שהוא אוהב אותה, מאז נעלמו עקבותיו.

"הוא עשה אבטחה באירוע הזה והתקשר אליי בשעה 04:30 כדי לומר שכל הרקטות האלה עפו", אמרה. "ואז, בערך בשעה 05:30, הוא שלח הודעה כדי לומר, 'הכל רע מאוד. אני אעדכן אותך אני מבטיח לך' ושהוא אוהב אותי", אמרה האמא.

אזרח בריטי נוסף בשם דן דרלינגטון מוגדר גם הוא כנעדר על ידי הרשויות בממלכה. כמו כן, אישרה אוקראינה את דבר מותם של שניים מאזרחיה במתקפת הטרור של חמאס אמש.

לפי CNN בין האזרחים הרבים שנחטפו לעזה ישנם גם מספר אזרחים בעלי אזרחות ברזיל ומקסיקו, דווח.

העולם ממשיך לדווח את המלחמה בישראל ואת הזוועות, את פשעי המלחמה והחטיפות, ועומד תמה איך אחד הצבאות החזקים בעולם הגיע למחדל שכזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר