איזו תמיכה!

נשיאת הפרלמנט של האיחוד האירופי בנאום תמיכה מרגש | צפו בדברים 

נשיאת האיחוד האירופי רוברטה מטסולה התאספה היום בכירי האיחוד האירופי מחוץ לדלתות מבנה הפרלמנט בבריסל להבעת תמיכה במדינת ישראל | בדבריה אמרה כי חמאס הוא "ארגון טרור" בצורתו הגרועה ביותר שקיימת | צפו בדבריה עם בכירי האיחוד מתומלל לעברית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנשיאה בדבריה. הנאום המלא (צילום: לפי סעיף 27א)

נשיאת הפרלמנט האירופי רוברטה מטסולה התקהלה היום בכניסה למבנה הפרלמנט של האיחוד בבריסל להבעת תמיכה במדינת ישראל אחרי אירועי הטבח, בעוד הכניסה מעוטרת בדגלי ישראל לצד דגלי האיחוד.

מוקפת בנשיא המועצה האירופית שארל מישל ונציבת האיחוד האירופי אורסולה וון דן ליין, אמרה הנשיאה אמרה לנוכחים: "ישראל חוותה את מתקפת הטרור הנוראית ביותר זה דורות. אני גאה להיות פה עם כל כך רבים מכם, הנוכחות שלנו כאן מחוץ לפרלמנט האיחוד האירופי היא משמעותית".

"הקול שלנו נגד הטרוריזם הוא קריטי", אמרה הנשיאה. "ה-7 באוקטובר הוא יום שייכנס לעולם בשמצה עולמית. העולם ראה שיהודים נרצחים רק בגלל שהם יהודים, עוד פעם. ובישראל", אמרה הנשיאה.

"אנחנו כאן, כולנו כאחד כדי לבטא את הסולידריות שלנו עם ישראל, כדי לגנות את מעשי הרצח והטרור המחרידים, וכדי לדרוש את שחרורם המיידי של בני הערובה".

הנשיאה אמרה עוד: "כפי שאמרתי בעבר אין שום הצדקה לטרור. חמאס הוא ארגון טרור. הם לא מייצגים את השאיפה הלגיטימית של הפלסטינים. הם לא מציעים פתרונות הם מציעים מרחץ דמים", אמרה עוד.

"ביום שבת ה-7 באוקטובר חמאס רצחו יותר מ-1000 תינוקות, ילדים, נשים וגברים, ועדיין מחזיקים ביותר ממאה בני ערובה. הם פתחו באש על מאות צעירים באירוע מוזיקה, הורגים ללא הבחנה", אמרה מטסולה.

"הם לקחו סבתות ניצולות שואה וגררו אותם מחוץ לבתיהם. הם הציגו לראווה את האנשים הללו כמיצג ניצחון".

"אנחנו צריכים להיות מאוד ברורים על מה אנחנו מדברים כאן. זהו טרור ובצורתו הגרועה ביותר". בשלב זה פנתה לשגריר הישראלי ואמרה: "השגריר רגב, תודה שאתה פה איתנו היום, זה אירופה ואנחנו עומדים איתכם", סיימה את נאומה המרגש.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר