ממשיך במתקפה

טראמפ בשיחות סגורות: "רוצה שנתניהו יודח לפני שאחזור"

בארצות הברית מדווחים כי הנשיא לשעבר אומר שצריכים להדיח את נתניהו בעקבות המלחמה, והוא מביע תקווה כי הדבר יתרחש לפני שישוב לתפקידו (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: Gili Yaari/Flash90)

מגזין הרולינג סטון דיווח היום (שישי), כי בימים האחרונים שוחח טראמפ עם תומכים של ישראל במפלגה הרפובליקנית ותורמים ומתבטא בחריפות נגד נתניהו. בשיחות הוא קרא להדיח את ראש הממשלה בגלל הכישלון למנוע את המתקפה של חמאס.

לפי הדיווח הנשיא לשעבר הביע את רצונו שנתניהו יעזוב את תפקידו עד ליום שבו טראמפ עשוי לחזור לתפקיד ב-2025, מספרים מקורות לעיתון. מאז שהחמאס תקף את ישראל בשבת, טראמפ אומר בשיחות כי יש "להדיח את נתניהו" על ידי הפרלמנט הישראלי, כי התקיפה, התרחשה במשמרת שלו.

טראמפ גם שאל מספר יועצים ותיקים אם עליו לקרוא כעת בפומבי לנתניהו להתפטר מתפקיד ראש הממשלה. כמה מקורבים ובעלי ברית המליצו לו לאחרונה שלא לעשות זאת השבוע, מכיוון שמספר הנרצחים וההרוגים עדיין לא ברור ומלחמה גדולה מתנהלת.

טראמפ גם פירסם הודעה בה הוא אינו חוזר בו מדבריו על נתניהו, גלנט והמודיעין הישראלי, אלא טען כי "לא היה ידיד גדול יותר לישראל מהנשיא דונלד טראמפ". בהודעה פיאר הנשיא האמריקני לשעבר את הפעולות שעשה ממשלו כלפי ישראל ותוקף את הנשיא ג'ו ביידן: "החולשה וחוסר היכולת שלו חיזקו את האויבים בכל העולם ועכשיו חיים רבים אבדו ללא צורך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות