לוחמה פסיכולוגית

חמאס מודיע: "מוכנים לשחרר את כל האזרחים החטופים בתמורה להפסקת התקיפות" 

בכיר בחמאס שהתראיין לרשת NBC אמר לכתב הרשת כי חמאס מוכן לשחרר את כלל החטופים האזרחיים בתמורה להפסקת ההפצצות של צה"ל ברצועה | לגבי החטופים החיילים הציב כבר המחבל הבכיר תנאים אחרים (צבא וביטחון) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חטופים ישראלים מובלים בעזה (צילום: ללא קרדיט)

בכיר חמאס שהתראיין לכתב רשת NBC ריצ'רד אנגל אמר לו כי חמאס מוכן לשחרר "תוך שעה" אתת כלל החטופים האזרחיים אם צה"ל יפסיק את ההפצצות ברצועה.

"התקשרתי הערב לבכיר חמאס וביקשתי ממנו שייתן קצת הבהרות מהם התנאים לשחרור החטופים. הוא אמר שהארגון מוכן לשחרר את כל האזרחים הזרים בני הערובה, כששאלתי אותו מה הם מבקשים בתמורה הוא אמר שהם מבקשים שהתקיפות הישראליות על עזה ייפסקו", מסר הכתב.

"שאלתי אותו אבל מה לגבי האזרחים הישראליים, והוא ענה לי שההצעה הזאת תקפה לגבי כל האזרחים, הישראלים וגם האזרחים הזרים (בעלי האזרחות הכפולה י.ג). הוא אמר לי שמה שהם צריכים הוא שהתקיפות ייפסקו".

הכתב ממשיך: "שאלתי אותו אם אתם כל כך נכונים לשחרר את אותם בני ערובה ואתם מעוניינים לשחרר את האזרחים, מדוע אתם לא נותנים להם פשוט ללכת עכשיו? למה התקיפות צריכות להיפסק? פשוט תמצאו מעבר בטוח ושחררו אותם. הוא ענה לי שזה לא שייך מבחינה לוגיסטית ושאין מקום בטוח, וכי יש יותר מדי הפצצות", תיאר הכתב את השיחה.

"הקשיתי עליו שוב: חייב להיות מקום בטוח פשוט תעבירו אותם ברכב ותורידו אותם בגבול. אמרתי לו: האנשים הללו יש להם משפחות בבית, אני רוצה לדעת מדוע אתה לא משחרר אותם? והוא ענה לי: מדוע אנחנו אמורים לשחרר אותם כל עוד ישראל ממשיכה להפציץ?"

בכיר החמאס הוסיף: "אם ישראל תפסיק להפציץ אנחנו נשחרר אותם תוך שעה אחת".

לגבי החיילים המוחזקים בני ערובה אמר בכיר החמאס כי דרישתם תהיה שישראל תשחרר במקביל את כל האסירים הפלסטיניים המוחזקים בבתי הכלא הישראליים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר