43 דקות של זוועה מוחלטת 

"כולם פה בטראומה, אנשים באולם בכו" | עדות של עיתונאי צרפתי שצפה בסרטונים אמש 

אמש כינס דובר צה"ל מפגש של עיתונאים בינלאומיים על מנת שיצפו באופן פרטני בסרטוני הזוועה של אירועי שמחת תורה שצולמו ממצלמות חמאס ומצלמות אבטחה | הסרטונים לא שודרו לציבור בגלל פרטיות בני המשפחה והעיתונאים בעולם מעידים על הרגעים הקשים באולם (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הדיווח של העיתונאי על הזוועות (צילום: BFMTV)

כ-150 עיתונאים מכל רחבי העולם התקבצו אמש (שני) לאולם אחד על מנת לצפות בחומרים שהעביר דובר צה"ל מזוועות 'שמחת תורה', במשך 43 דקות שארכו להם כנצח.

עיתונאי צרפתי של ערוץ הטלוויזיה הפופולארי BFMTV העיד על מה שהתרחש באולם באותן דקות.

"זה היה 43 דקות של זוועה מוחלטת, אין מילה אחרת להגדיר את זה. ראינו באופן ברור את הטרוריסטים של חמאס עוברים את גדר הגבול ויורים פשוט על כל דבר שזז. על נשים, על ילדים, על גברים, על זקנים, וגם על חיות", תיאר העיתונאי ניקולה קואדו בשידור חי מתל אביב.

"ישנה סצנה אחת שתישאר במוחות של כולנו לעולם, רואים שם אבא עם שני ילדים שרץ למרחב המוגן לאחר שרקטות עפו מעל הכפר שלו. כשהוא נכנס לחדר רואים את מחבלי החמאס זורקים רימון לתוך החדר", מתאר העיתונאי.

"בסרטון רואים את האבא זורק את עצמו על הרימון בניסיון להציל את הילדים שלו, האבא מת במקום. כן. מה שראינו זה ריכוז של זוועות, רואים טרוריסטים של חמאס מנסים בכל דרך לערוף ראש של נפטר שהיה על הרצפה", מעיד העיתונאי את הזוועה.

"ראינו גופות חרוכות גם של ילדים, כתמי דם פשוט בכל מקום אפשרי, ושמענו גם שיחות של מחבלי חמאס שמתקשרים לקרובים שלהם ומדווחים להם בגאווה ואושר על מה שעשו".

העיתונאי ממשיך בעדות הכואבת: "באחד מההקלטות שומעים אחד אומר לאימא שלו: "אני הרגתי עשרה יהודים אימא, הרגתי עשרה יהודים זה מדהים!", רואים שבשבילם זה היה יום מוצלח מאוד", אומר הכתב.

"אני יכול רק לתאר לכם את האווירה ששררה בחדר באותו זמן, חלק מהעיתונאים פרצו בבכי וכולם היו בשוק גדול למראה התמונות", תיאר העיתונאי את התחושות בחדר.

במקביל לעדות של העיתונאי הצרפתי, כתב אחר של רשת אמריקנית הודה כי נאלץ לצאת מהחדר לאחר 35 דקות של צפייה. "ראיתי מספיק" הוא תיאר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר