מפתיע

עיתון סעודי מזהיר: "אם חזית דרום לבנון תבער - זאת תהיה הרפתקה הרסנית שלבנון לא זקוקה לה"

אחרי ששיחות השלום בין ישראל לסעודיה הופסקו, ‏בעקבות המלחמה - העיתון הסעודי עוכאז פרסם מאמר ביקורתי על ארגון חיזבאללה בטענה שהוא מנסה לגרור את לבנון למלחמה מיותרת

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
אנשי חיזבאללה בגבול הצפוני (צילום: אייל מרגולין/פלאש90)

‏העיתון הסעודי עוכאז, פרסם ביממה האחרונה מאמר ביקורתי על ארגון חיזבאללה בטענה שהוא מנסה לגרור את לבנון למלחמה מיותרת.

"ההרפתקאות של חיזבאללה בלבנון, סיבוך המדינה ורישוש העבדים", הייתה הכותרת לדיווח, אותו מצטט העיתונאי רועי קייס מהתאגיד.

במאמר עצמו נכתב בין השאר כי היום חיזבאללה ממשיך בהרפתקאותיו בניסיון לגרור את לבנון למלחמה חדשה עם ישראל מבלי להסתכל על האינטרסים של הלבנונים.

"אם חזית דרום לבנון תבער", נכתב במאמר, "זאת תהיה הרפתקה הרסנית חדשה שלבנון לא זקוקה לה בשום אופן בפרק הזמן הקריטי הזה בתולדותיה.

"האם חיזבאללה יפסיק עם ההרפתקאות ההרסניות? או שהוא ימשיך להיות בן ערובה להוראות מבחוץ שלא משקפות את האינטרס של לבנון, לא של הערבים ולא של האזור בכללותו?".

עם זאת, לא ברור עד כמה המאמר משקף את הרוחות הנושבות מהממלכה. שר החוץ הסעודי שיתף לפני מספר ימים את השיחה שקיים עם שרת החוץ של צרפת קתרין קולונה ופירט בהרחבה על אודות מה נסובה השיחה.

אם בישראל קיוו אולי לאזכור ולו במילה או רמז לטבח המחריד בנוסח דאעש שהתרחש בדרום הארץ, בהודעתו של הנסיך הסעודי, מתברר שהממלכה אימצה במאה אחוז את הנרטיב של חמאס והפלסטינים.

בהודעה המלאה נכתב כך: "שר החוץ הוד מעלתו הנסיך פייסל בן פרחאן בן עבדאללה קיים שיחת טלפון עם שרת אירופה ולענייני חוץ של הרפובליקה הצרפתית, קתרין קולונה", נכתב בהודעה. "במהלך השיחה דנו שני השרים בהתפתחויות המצב בעזה ובסביבתה, באיומים על אזרחים לא חמושים כתוצאה מהסכסוך ובחשיבות הקהילה הבינלאומית להפסיק את הפעולות הצבאיות ולהגן על אזרחים", נכתב בהודעת הנסיך.

"הוד מעלתו הדגיש את הצורך לדבוק בעקרונות המשפט ההומניטארי הבינלאומי, לרבות הסרת המצור על עזה והבטחת מתן אפשרות למזון ושאר אספקת סיוע חירום להגיע לשם, וכי ישנו פתרון צודק ומקיף לסוגיה הפלסטינית. הדרך היחידה להבטיח ביטחון ויציבות", נכתב עוד.

נזכיר כי ימים ספורים אחרי הטבח הנורא, פורסמה ההחלטה על הפסקת שיחות השלום עם ישראל בתיווך ארה"ב בגלל "המצב ברצועה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר