בנאום בפרלמנט | צפו

ראש ממשלת בריטניה, גינה את חמאס; "ילדים יהודים מפחדים ברחובות; נילחם באנטישמיות" 

ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק נאם אמש בפרלמנט והזכיר את המלחמה בעזה ואת זכותה של ישראל להגנה עצמית | סונאק אמר כי לא ייתכן שיהודים יחששו ללכת ברחובות בריטניה, וגינה את חמאס שמסתתר מאחורי אזרחים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
דברי ראש הממשלה סונאק (צילום: הפרלמנט הבריטי)

ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק נאם אמש (שלישי) בפרלמנט הבריטי מיד לאחר נאומו של המלך שהזכיר גם הוא את ישראל בדבריו.

ראש הממשלה סונאק דיבר על המלחמה בישראל, הצהיר על זכותה של ישראל להגן על עצמה וגינה בחריפות את ארגון הטרור חמאס. עוד דיבר על נושא האנטישמיות בבריטניה והבטיח שממשלתו תעשה הכל על מנת להילחם בתופעה.

"אנחנו נתעבים מכך שחמאס משתמש באזרחיו כמגן אנושי", אמר סונאק. "אנחנו פועלים להפוגות הומניטריות בהקדם האפשרי כדי להכניס עזרה פנימה ולהוציא חטופים החוצה. אבל הפסקת אש חד צדדית ללא תנאים תאפשר לחמאס למקם את עמדותיו ולחזק אותן ולחדש את המתקפות שלו נגד ישראל", הדגיש סונאק.

"רק בשבוע שעבר חמאס חזר על כוונותיו בהצהרה ברורה: "אנחנו נחזור על מתקפת השבעה באוקטובר עוד פעם ועוד פעם עד שישראל תושמד". אל מול איום שכזה משום מדינה לא אמור להיות מצופה שלא לפעול", אמר ראש הממשלה הבריטי לעמיתיו במליאה.

"שבוע שעבר שוחחתי עם ראש הממשלה נתניהו ומסרתי לו את התמיכה של הממלכה המאוחדת לזכותה של ישראל להגן על עצמה, זאת החובה הראשונה של כל ממשל", והמשיך לדבר על החשיבות בהכנסת סיוע הומניטרי לעזה ומניעת פגיעה באזרחים, כמו גם הפגת המתיחות בשטחי יו"ש.

לאחר מכן דיבר על בעיית האנטישמיות ואמר: "אנחנו לא נעמוד כאן ונשתוק למול השנאה והאנטישמיות שראינו ברחובות שלנו. זה מחליא אותי לחשוב שיהודים בריטים נאלצים להביט מעבר לכתף שלהם במדינה הזאת. הילדים הולכים לבית הספר כאשר הם מכסים את סמלי בית הספר מחשש למתקפה. הממשלה הזאת תעשה כל שיידרש כדי לשמור על הקהילה היהודית בטוחה!", סיכם ראש הממשלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר