גינוי מקיר לקיר 

האימאם של פריז הביע ספקות לגבי אירועי אנטישמיות | כך ענה לו שר הפנים הצרפתי 

במהלך ראיון הבוקר, רמז האימאם של המסגד הגדול בפריז כי המספרים שמפרסם משרד הפנים הצרפתי בכל הנוגע לאירועי אנטישמיות הם מפוברקים | שר הפנים ג'רלד דרמנין ענה לו בחריפות בפוסט ארוך (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שר הפנים הצרפתי (צילום: shutterstock)

האימאם של המסגד הגדול בפריז עורר הבוקר (שלישי) סערה לאחר שרמז כי המספרים שמפרסם משרד הפנים הם בעצם "מנופחים".

למרות שלא אמר את הדברים במפורש, כאשר נשאל על ידי המנחה ברשת RMC אודות העלייה החמורה באנטישמיות בצרפת אמר עבדלאלי ממון: "אז בואו נדבר על האירועים האנטישמיים הללו. למה לא מדברים עליהם בטלוויזיה?", המנחה ענתה לו: "אני לא מבינה מה אתה רוצה לומר".

האימאם ענה: "איפה הם ה-1200 אירועים אנטישמיים הללו שיש בצרפת? אני הייתי רוצה שנאמר שבית כנסת כזה או בית קברות כזה חוללו, שאדם בעל אמונה יהודית הותקף או סבל מאיומים", הוא הדגיש, תוך שהוא מבקש "אלמנטים קונקרטיים". "המספרים הם לא גלויים, הם לא ברורים", אמר האימאם.

לאחר שדבריו עוררו סערה גדולה בצרפת, פרסם המסגד של פריז הודעת הבהרה בה נכתב כי דבריו של האימאם הם על דעתו בלבד: "המסגד הגדול של פריז מתנגד להערותיו של מר עבדאלי מאמון, ביום שני הקרוב, 14 בנובמבר 2023, ב-RMC", נכתב בהצהרה.

"בעקבות השידור הזה, דיברתי עם עבדלי מאמון. האחרון הביע את "החרטה שלו על כך שהיה מאוד מבולבל" ושלא התכוון "להטיל ספק בתופעות המדאיגות של מעשים אנטישמיים בצרפת", נכתב עוד.

"בניגוד להערות המדוברות, המסגד הגדול של פריז אינו מכחיש, אינו ממזער את כל המעשים האנטישמיים שהתרחשו בצרפת בשבועות האחרונים, ויש לו אמון מוחלט בנתונים שפרסם משרד הפנים. המסגד מבכה בחריפות את ההתגברות במעשים אנטישמיים ומגנה זאת לחלוטין", כתבה הנהלת המסגד.

לאחר ההבהרה פרסם שר הפנים ג'רלד דרמנין הודעת גינוי לדברים של האימאם: "הבוקר נשמעו רמיזות מזעזעות מאוד על ידי אורח ב-RMC. אני מגנה אותן לחלוטין", כתב שר הפנים ב-X.

"אני מודה למסגד הגדול של פריז על ההבהרות שניתנו ועל ההתנגדות למזעור המעשים האנטישמיים המשפיעים על צרפת. כדי שהעובדות יבלטו, אני מפרסם כאן את פרטי המעשים האנטי-דתיים הידועים למשרד הפנים מתחילת השנה", ופירט את האירועים האנטישמיים שהתרחשו על אדמת צרפת.

"50% גרפיטי, מודעות, הכרזות (כולל "מוות ליהודים", צלבי קרס וכו'); 22% איומים ועלבונות; 10% הצדקה של טרור; 8% נזק לרכוש; 6% התנהגות חשודה; 2% תקיפה פיזית. 2% התקפות על מקומות קהילתיים", סיפק השר את הפרטים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות