לא להפסקת אש!

"עשינו היסטוריה" | הכינוס היהודי הגדול אי פעם בארה"ב - למען ישראל

לאחר הערכות ראשוניות על כמאה אלף איש שיגיעו לאירוע, בפועל התכנסו אמש יותר מ-290,000 בני אדם בטיילת הלאומית המפורסמת בוושינגטון הבירה וקראו לתמוך בישראל | מאות אלפים צפו בעצרת בשידור חי דרך פלטפורמות שונות | הכינוס היהודי הגדול בהיסטוריה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חשש וחרדה. הקהילה היהודית בארה"ב (צילום: לפי סעיף 27א)

לא פחות מ-290,000 בני אדם, יהודים ואמריקאים תומכי ישראל מכל רחבי ארצות הברית הגיעו אמש (שלישי) לטיילת הלאומית בוושינגטון הבירה והשתתפו בעצרת למען ישראל.

ההערכות הראשוניות שפורסמו על ידי המארגנים דיברו בתחילה על כמאה אלף איש בלבד שצפויים להגיע, כאשר עם השעות שנקפו התברר כי המספר שילש את עצמו וההפגנה הפכה להצלחה מסחררת.

בנוסף, כ-250,000 אלף בני אדם צפו בכינוס דרך הרשת המפורסמת C-SPAN ועוד עשרות אלפים דרך פלטפורמות שונות שהציעו שידור חי מהכינוס.

אירוע חריג נרשם אמש טרם ההפגנה, כאשר כ-900 מפגינים שרצו לעשות את דרכם לנמל התעופה לא הצליחו להגיע לבסוף להפגנה בעקבות סירוב של נהגי האוטובוס להסיע את הקבוצה לאחר ששמעו שהם הולכים לאירוע פרו-ישראלי.

הכינוס, אמש (צילום: לפי סעיף 27א)

נשיא המדינה יצחק הרצוג שידר לנוכחים נאום בשידור חי מהכותל המערבי ואמר להם: "ברגע האפל ביותר של מדינת ישראל קמתם והצהרתם: הנני. אני כאן. אנחנו כאן. אין סיבה גדולה וצודקת מזו. היום אנחנו מתכנסים, כמשפחה, משפחה אחת גדולה, לצעוד למען ישראל", אמר הנשיא.

"לצעוד למען התינוקות, הנערים והנערות, הנשים והגברים המוחזקים ברשעות על ידי חמאס. לצעוד למען זכותו של כל יהודי לחיות בגאווה ובבטחה באמריקה, בישראל וברחבי העולם. מעל הכל, אנחנו מתאחדים לצעוד לטוב על פני הרע, למען המוסר האנושי על צמא הדם. אנחנו צועדים למען האור על פני החושך", אמר לנוכחים נשיא המדינה.

מנהיג הרוב בסנאט מטעם המפלגה הדמוקרטית צ'אק שומר - התפקיד הבכיר ביותר במדינה בו מחזיק יהודי - נאם אף הוא באירוע והשווה את טבח השבעה באוקטובר לשואה: "כשהעולם התעלם מהאנטישמיות במאה הקודמת, זה הוביל ל"אסון הגרוע ביותר בתולדות האנושות", אמר שומר.

בעצרת קרא שומר מספר פעמים בזה אחר זה: "אנחנו עומדים עם ישראל", לקול צהלות מאות האלפים שהריעו לדבריו.

עוד הזכיר שומר את מלחמת ששת הימים שבטרם החלה ישראל כמעט הושמדה ואמר: "לא ניתן לזה לקרות שוב. לנו באמריקה יש את הגב שלכם. אמריקה מרגישה את הכאב שלכם. כואב לנו איתכם. אנחנו לא ננוח עד שתקבלו את כל הסיוע שאתם צריכים", התחייב הסנאטור הבכיר.

גם יו"ר בית הנבחרים מייק ג'ונסון נאם באירוע ואמר כי הקריאות להפסקת אש הן מזעזעות. הקהל שהריע דבריו פתח בקריאות: "לא להפסקת אש!, לא להפסקת אש!".

"אכן עשינו היסטוריה היום עם למעלה מ-290,000 מאיתנו שהתאספו כאן בטיילת הלאומית. זוהי ההתכנסות הפרו-ישראלית הגדולה בהיסטוריה", אמר ביום שלישי ויליאם דארוף, מנכ"ל ועידת הנשיאים של ארגונים יהודיים אמריקאים גדולים.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר