ברקע הניצחון של מיליי 

אירוע חריג: איראני ניסה לחדור למבנה הקהילה היהודית בארגנטינה, צילם ונעצר 

אירוע חמור התרחש אמש בקהילה היהודית בבואנוס איירס שבארגנטינה כאשר אזרח איראני ניסה לחדור למבנה ואף הצליח לצלם אותו מבחוץ | המאבטח מנע את הכניסה, המשטרה הגיעה למקום ועצרה את החשוד (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מבנה הקהילה היהודית בבואנוס איירס (צילום: קהילת אמיה)

אירוע חריג התרחש אמש (שלישי) בשעות אחר הצהריים בעיר בואנוס איירס שבארגנטינה כאשר אדם חשוד התקרב למבנה הקהילה וניסה לחדור אליה.

האדם שהתברר לאחר מכן כאזרח איראני הגיע בסביבות השעה 18:20 (שעון מקומי) למבנה הקהילה היהודית הגדולה 'אמיה' וביקש להיכנס פנימה.

המאבטחים שהוצבו במקום חשדו באיש ומנעו את כניסתו, לאחר מכן החשוד החל לצלם את מבנה בית הכנסת מבחוץ.

המשטרה שהוזעקה למקום בעקבות התנהגותו של האיש עצרה את החשוד והתברר כי מדובר באזרח איראני. טרם התברר בשעה זו מה היו מניעיו של האיש והאם תכנן לבצע פיגוע נגד הקהילה היהודית החשובה.

האירוע החריג מגיע יממה בלבד לאחר שהתברר נצחונו של חאבייר מיליי - בעל קשר מיוחד ליהדות ולקהילה היהודית ותומך נלהב של ישראל.

לאחר שהתברר נצחונו, כאשר נשאל הנשיא הנבחר לאן יטוס בראשונה לאחר נצחונו, ענה כי הוא מעוניין להגיע לאוהל הרבי מחב"ד בניו יורק ולאחר מכן לישראל.

המתיחות בקהילות היהודיות בכל רחבי העולם עלתה משמעותית מאז אירועי השבעה באוקטובר. משרדי הפנים של מדינות אירופה מדווחים על עלייה במאות אחוזים במקרי תקיפות נגד יהודים או אמירות אנטישמיות ברחובות וברשתות החברתיות.

רב הקהילה הרב אליהו המרה הגיב לאירוע: "חשוב להבהיר כי בניגוד לפירסומים בתקשורת הארגנטינאית האיש לא נכנס לקהילה ולא צילם את בנין הקהילה מבפנים. עירנותם של אנשי הביטחון מנעה את כניסתו. ולאור המצב הקהילה מתנהלת בביטחון ובזהירות", סיכם הרב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות