רוסיה מאחורי המתקפה? 

זלנסקי אמר כי "למלחמה אין השפעה טובה על אוקראינה" ורמז למעורבות רוסית 

הנשיא זלנסקי העניק ראיון בלעדי לכתב רשת 'פוקס ניוז' שנפצע בסיקור המלחמה באוקראינה ואמר לו כי אין ספק שהמלחמה בישראל מעבירה את תשומת הלב מאוקראינה | עוד אמר כי הייתה מעורבות חיצונית למתקפה נגד ישראל ורמז כי רוסיה למעשה עומדת מאחוריה בדרך זו או אחרת (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנשיא זלנסקי (צילום: לשכת נשיא אוקראינה)

נשיא אוקראינה זלנסקי אמר בראיון לרשת 'פוקס ניוז' ששודר אמש (שלישי) כי המלחמה בישראל מעבירה את תשומת הלב העולמית מהמלחמה באוקראינה והודה: "זה לא עוזר לנו".

בראיון שאל הכתב בנג'מין הול - שנפצע בעבר במסגרת עבודתו באוקראינה - את הנשיא זלנסקי איך משפיעה עליהם העובדה שעיני העולם נשואות לישראל. הנשיא ענה לשאלה: "כן, אתה צודק, אין לזה השפעה טובה לאוקראינה, זה לא עוזר לנו", אמר זלנסקי והוסיף: "אבל אנחנו מבינים שהמצב במזרח התיכון הוא אתגר לעולם".

הנשיא זלנסקי אמר עוד כי הוא סבור שזה היה בדיוק הרצון של רוסיה "לעשות את מה שנעשה במזרח התיכון באמצעים זרים", כאשר הוא רומז שידה של רוסיה הייתה במעל מתקפת השבעה באוקטובר.

לאחר מכן נשאל על נושא התמיכה הפוחתת בקונגרס האמריקני כאשר אוקראינה משוועת לתקציבים ואמר כי "אני מקווה שהקונגרס יעזור לנו, ואני מקווה שהעזרה של ארצות הברית תהיה סביב העם האוקראיני", אמר זלנסקי להול. "ואני מקווה שארצות הברית תהיה איתנו נגד הטרור הרוסי", הוסיף.

בהתייחסו לדברי טראמפ שאמר כי הוא יכול לפתור את המלחמה באוקראינה תוך 24 שעות אמר זלנסקי: "בא נשב ונדבר על התוכנית שלו לצעדים לשלום. כן אני מוכן לשבת איתו ושישתף אותי בתוכניות שלו לשלום", ואמר כי לדעתו אוקראינה אינה מוכנה לוותר על חבלי ארץ על מנת לחתור לשלום.

"אני מזמין את הנשיא טראמפ. אם הוא יכול לבוא לכאן, אצטרך... 24 דקות להסביר לנשיא טראמפ שהוא לא יכול לנהל את המלחמה הזו", אמר זלנסקי ל-NBC "פגוש את העיתונות" מוקדם יותר החודש. "הוא לא יכול להביא שלום בגלל פוטין", אמר אז, אך בראיון הנוכחי הראה כאמור יותר פתיחות לרעיון.

בהתייחסו למצב הקיפאון מזה חודשים במתקפת הנגד אמר כי למעשה אין קיפאון וכי הכוחות מתקדמים: "בכל יום אני חושב שהייתה לנו הצלחה", אמר זלנסקי. "בחצי האי קרים הייתה לנו הצלחה בים השחור. באמת הרסנו... חלק מהצי הרוסי... אין להם כל כך השפעה על אזור הים השחור", ניסה להתגונן הנשיא, ברקע טענות בעולם כולל מפי בכירי צבא שאוקראינה למעשה נכשלה במתקפת הנגד וכי הגיע הזמן שתשלים עם המצב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר