ברקע הלחץ האמריקאי

הפתרון לסוגיית החטופים נמצא באיראן? כך סבור הסנאטור הרפובליקני

הסנאטור הרפובליקני ממדינת דרום קרוליינה גינה את דברי מזכיר ההגנה אוסטין שחזר והדגיש את נושא שמירת חיי האזרחים בזמן שישראל נלחמת על קיומה | הסנאטור השווה את טבח שמחת תורה לפיגועי ה-11 בספטמבר ואמר על מזכיר ההגנה אוסטין כי הוא "תמים" | עוד הסביר איך לדעתו צריך לנצל את הסוגייה האיראנית לטובת שחרור החטופים מעזה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אוהב ישראל. לינדזי גרהאם (צילום: shutterstock)

הסנאטור לינדזי גראהם ממדינת דרום קרוליינה התייחס לקריאות בארצות הברית ובעולם ל'הפסקת אש' ואמר כי הוא איבד אמון במזכיר ההגנה אוסטין שקרא לישראל לשמור על חיי אזרחים בעזה ובגדה.

"הוא כל כך תמים; כלומר, פשוט איבדתי כל אמון בבחור הזה", אמר הסנאטור בהתייחסו למזכיר ההגנה של הבית הלבן.

"אם היינו מותקפים ככה, כמו שהיינו ב-11 בספטמבר, אם מישהו קורא לנו תוך חודשיים לעשות הפסקת אש נגד אל-קאעידה, היינו מעיפים אותו מחוץ לעיר. היינו מעיפים אותו מחוץ לעיר!", הדגיש גרהאם. 

"המזכיר אוסטין אומר לישראל דברים שאי אפשר להשיג", אמר עוד הסנאטור הרפובליקני.

לדבריו הפיתרון היחיד מול חמאס הוא הפעלת לחץ אמריקאי ישיר דווקא על איראן: "הייתי הולך לאיראן ואומר תקשיבו, אתם צריכים להגיד לחמאס לשחרר את בני הערובה האלה", אמר. "אם לא תעשו זאת, אתם תתחילו לשלם מחיר כבד", תיאר הסנאטור.

כזכור, בעיתון "וול סטריט ג'ורנל" דווח כי במשך חודשים שלפני מתקפת הפתע של חמאס על ישראל בשבת שמחת תורה, התאמנו מאות מחבלים של ארגון הטרור חמאס באיראן, במהלכם הם רכשו מיומנויות לחימה מיוחדות.

כלי תקשורת נוספים הצטרפו לידיעה ודיווחו מפי גורמי מודיעין בעילום שם כי איראן היא זו שעומדת מאחורי מתקפת השבעה באוקטובר, למרות ההכחשות של מדינת הטרור השיעית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות