התמנון האיראני 

הכוחות האמריקאים חשפו משגר רקטות שהוטמן ב...מכלית דלק | כך זה נראה 

פיקוד המרכז של ארצות הברית חשף משגר רקטות בעיראק שהוטמן במכלית דלק אשר עברה הסבה ל"בסיס הפעלת טילים" נייד | כך נראה המשגר כפי שצולם על ידי סנטקום (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
המשאית שנחשפה על ידי הצבא האמריקאי (צילום: סנטקום)

פיקוד המרכז של ארצות הברית המכונה 'סנטקום' (Central command), חשף אמש (שני) דיווח אודות מתקפה שבוצעה מעיראק כנגד בסיס אמריקני בסוריה על ידי כוחות שיעיים שלוחי התמנון האיראני.

המתקפה התרחשה בסביבות השעה 14:15 ביום ראשון האחרון כאשר חמישה עשר רקטות נורו לעבר הבסיס האמריקאי באזור העיר רומאלין שבסוריה.

"בסביבות השעה 14:15 ב-3 בדצמבר, נורו 15 רקטות 122 מ"מ שמקורן בעיראק לעבר הבסיס האמריקני רומאלין בסוריה. לא היו פגיעות בכוח אדם או נזק לציוד", נכתב בהודעת פיקוד המרכז של צבא ארצות הברית.

אלא שבדיקה של הצבא האמריקאי גילתה כי השיגורים בוצעו מתוך משאית מכלית ייעודית שהוסבה למשגר רקטות תחת הסוואה של כלי אזרחי.

"כוח משימה משותף משולב איתר את נקודת המוצא ללא צוות והעביר את המיקום לכוחות הביטחון העיראקים שהגיעו למקום וחקרו אותו. במקום אותרה משאית דלק ששונתה לשיגור של עד 20 רקטות", מתארים בצבא ארצות הברית.

(צילום: סנטקום)
(צילום: סנטקום)

המתקפות כנגד מטרות אמריקאיות בעיראק ובסוריה ממשיכות כל העת - ברקע המלחמה בישראל, והאיומים הנשקפים לכוחות המערב ממזרח ומדרום בחסות שלוחי האיראניים רק מתרבים.

מאז אמצע אוקטובר, כוחות צבא ארה"ב בסוריה ובעיראק התמודדו עם יותר מ-76 התקפות של קבוצות הקשורות לאיראן, כך אמר דובר הפנטגון ב-4 בדצמבר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר