ישראל במלחמהישראל במלחמה
השמאל הפרוגרסיבי 

נבהלה מעצמה: נשיאת הרווארד מבהירה שאסור לעשות רצח עם ביהודים 

נשיאת הרווארד הוציאה הודעת הבהרה לאחר שסירבה בעדותה בקונגרס לומר כי קריאה לרצח העם היהודי מהווה בריונות והטרדה | הנשיאה הבהירה אמש את דבריה בקונגרס (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נשיאה גרועה לפי אקמן. קלודין גיי (צילום: הקונגרס )

נשיאת הרווארד קלודין גיי הבהירה אמש (רביעי) כי קריאה לרצח העם היהודי היא "נבזית", לאחר שבעדותה בקונגרס סירבה לענות לשאלת הנציגה הרפובליקנית בעניין.

העדות של נשיאת הרווארד ונשיאות של אוניברסיטאות נוספות עוררו סערה גדולה בארה"ב לאחר שהן נשאלו שוב ושוב על ידי נציגת הקונגרס הרפובליקנית אם קריאה לרצח העם היהודי מהווה "בריונות או הטרדה", והאם זה נוגד לכללי ההתנהגות של הקמפוסים. לא הרווארד ולא אוניברסיטת פנס' הסכימו לענות על השאלה בחיוב.

שתי הנשיאות, בהן קלודין גיי ענו על השאלה כי הדבר תלוי בהקשר: כלומר, קריאה לרצח העם היהודי היא לא בהכרח בריונות והטרדה אלא בהקשר מסוים.

הגדילה לעשות נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה שאמרה כי אם קריאה שכזו מביאה למעשים, אזי יהווה הדבר הפרה של כללי ההתנהגות בקמפוס. על הדברים הזדעקה נציגת הקונגרס אליס סטפניק וענתה לה: "כלומר את אומרת בעצם שרק אם יבוצע רצח של העם היהודי זה יהיה נוגד לכללים שלכם?"

לאחר הסערה, נשיאת הרווארד הבהירה את דבריה בפוסט ב-X: "יש כאלה שבלבלו בין הזכות לחופש ביטוי עם הרעיון שהרווארד תסכים לקריאות לאלימות נגד סטודנטים יהודים", כותבת גיי.

"הרשו לי להבהיר: קריאות לאלימות או רצח עם נגד הקהילה היהודית, או כל קבוצה דתית או אתנית, הן נבזיות, אין להן מקום בהרווארד, ומי שמאיים על התלמידים היהודים שלנו יישאו בחשבון", כתבה עוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר