ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מאבק של שני עמים"

הדלקת השגרירים המרגשת בכיכר המרכזית בלב קייב

שגרירים רבים מכל העולם הנמצאים בקייב השתתפו בהדלקת החנוכייה הגדולה בכיכר המרכזית של קייב בידי שגריר ישראל במקום: "מאבק של שני עמים לגרש את החושך" | צפו (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ההדלקה בקייב (צילום: באדיבות המצלם)

בכיכר 'מיידאן', הכיכר המרכזית בלב קייב בירת אוקראינה, הודלקה הלילה (בין שני לשלישי) החנוכייה הגדולה באירופה, על ידי שגריר ישראל באוקראינה מיכאל ברוצקי.

שגרירים רבים מכל העולם המוצבים בקייב כיבדו בהשתתפותם וביניהם שגרירי ארה"ב, קנדה, איטליה, אוסטריה, צרפת, ארגנטינה, בריטניה, סלובניה ושוודיה. בהדלקה נכח גם רה"ע הפופולארי של קייב ויטלי קליצ'קו וראש 'נתיב' אלון שוהם.

הרב מאיר סטמבלר, שליח חב"ד ויו"ר "פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה", שארגנה את ההדלקה, הזכיר בנאומו בפני הנכבדים את דבריו של הרבי מליובאוויטש כי נר חמישי של חנוכה יוצא תמיד בימי חול ואף פעם לא חל בשבת, ולכן יש לו תפקיד גדול עוד יותר להאיר את החושך.

"אנחנו נמצאים בתוך תקופה אפילה, בחושך גדול, במלחמה של האור מול החושך גם כאן באוקראינה וגם בישראל אבל אסור לנו להרים ידיים", אמר. "בעזרת ה', כמו המכבים גם אנחנו נוכל לגרש את החושך הגדול הזה ולזכות לאור של הגאולה".

ההדלקה בכיכר

לדברי סיו"ר הפדרציה הרב רפאל רוטמן, שמארגן את האירוע מידי שנה ואחראי על שורה של הדלקות חנוכיות ציבוריות בקייב בכל ערב בחג החנוכה, "ראינו השנה רצון של שגרירים רבים יותר להשתתף בהדלקה מתוך הזדהות עם המלחמה המתרחשת בארץ".

ובתוך כך בכל הערים המרכזיות באוקראינה ובהן חרקיב, דנייפרו, ויניצה, אודסה, צ'רנוביץ', ז'פרוז'ה, ניקולייב ועוד התקיימו מידי לילה הדלקות חנוכיות ענק בכיכרות הראשיות של הערים, בהשתתפות מאות בחנוכיות ענק ובארגון שלוחי חב"ד המקומיים.

במקביל, 1,200 שלטי חוצות ענקיים ב-82 ערים בכל רחבי אוקראינה הזמינו את יהודי המדינה לחגוג את חג החנוכה ולהוסיף באור בימים חשוכים אלו. ב"פדרציה", שיזמה את השלטים אומרים כי הערכה היא שלמעלה מ-10 מיליון תושבים באוקראינה נחשפו למסרי האור שבקעו מהשלטים ולכלל הפעילויות של חנוכה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר