התייחסו למתקפת חמאס

הרווארד החליטה להכיל אנטישמיות: הנשיאה תישאר בתפקידה

מועצת המנהלים של הרווארד החליטה כי הנשיאה קלודין גיי תישאר בתפקידה למרות הקריאות הרבות לפיטוריה | האוניברסיטה נשארת מפוצלת גם אחרי ההחלטה ורבים מביעים זעם על העמדה של הנהלת המוסד היוקרתי (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אוניברסיטת הרווארד (צילום: shutterstock)

מועצת המנהלים של הראוורד החליטה לגבות את הנשיאה שלה, למרות ההופעה השנויה במחלוקת שנתנה בקונגרס כשסירבה לגנות קריאה לרצח עם של יהודים ואמרה כי הדבר הוא "תלוי הקשר".

הסיפור עם האנטישמיות של הרווארד במלחמה הנוכחית, החל למעשה הרבה לפני ההחלטה להשאיר את הנשיאה בתפקידה.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', בתחילת המלחמה, פרסמו קבוצת תלמידים מכתב תמיכה בחמאס, בו הם הצהירו שישראל היא האחראית לכל מה שקרה.

סטודנטים יהודים ושאינם, כמו גם גורמים מחוץ למוסד האקדמי, זעקו על חוסר הגיבוי של ההנהלה כאשר החליטה בתגובה למכתב המקומם לכתוב איגרת משלה שדיברה על רגשות של "פחד, עצב וכעס" בקרב הסטודנטים היהודים שחלק גדול מהם חוששים למעשה לשלומם הפיזי.

אבל הזעם האמיתי הגיע ביום שלישי שעבר, כאשר נשיאות האוניברסיטאות MIT, הרווארד ופנסילבניה נשאלו אם "קריאה לרצח עם של יהודים מהווה בריונות והטרדה".

למרות הציפייה שיענו בתשובה חיובית חלקה, החלו הנשיאות "להתפלסף" סביב השאלה ואמרו כי הדבר "תלוי הקשר". באותם רגעים עמדו הנשיאות בפני שתי אופציות: או להודות בפני הקונגרס שכשלו בתפקידן ולשלם את המחיר המשפטי של עדות שכזו בקונגרס, או להתחמק מלתת תשובה ברורה ולתמוך באופן כמעט מוצהר בקריאה לרצח של העם היהודי.

שלושת הנשיאות בחרו באופציה השנייה. נשיאת הרוואר ומקבילתה בפנסילבניה ליז מגיל פרסמו זמן קצר לאחר מכן הודעות התנצלות והבהרה שקריאה לרצח עם של יהודים היא חמורה, אך הדבר לא הספיק ונשיאת פן החליטה להתפטר / פוטרה.

נשיאת הרווארד, קלודין גיי, עמדה תחת לחץ להתפטר אף היא ומועצת המנהלים התיישבה ביום שני לדון בעתידה. אמש כאמור, נפלה ההחלטה והיא תישאר בתפקידה.

נשיאה גרועה לפי אקמן. קלודין גיי (צילום: הקונגרס )

"כחברים בתאגיד הרווארד, אנו מאשרים היום את תמיכתנו בהמשך מנהיגותה של הנשיאה גיי באוניברסיטת הרווארד", נאמר בהצהרה, חתומה על ידי חברי הדירקטוריון, מלבד ד"ר גיי עצמה.  

"ההתלבטויות הנרחבות שלנו מאשרות את ביטחוננו שהנשיאה גיי היא המנהיגה הנכונה לעזור לקהילה שלנו להחלים ולטפל בבעיות החברתיות החמורות מאוד איתם אנו מתמודדים", אומרים בהרווארד.

"אנחנו דוגלים בשיח פתוח ובחופש אקדמי, ואנחנו מאוחדים באמונתנו החזקה שקריאות לאלימות נגד תלמידינו ושיבושים בכיתה לא יסבלו", אומרים עוד במועצת המנהלים של הרווארד.

נציגת בית הנבחרים אליז סטפניק שהתקילה את גיי בשאלתה הגיבה להחלטה ואמרה כי "זהו כישלון מוסרי של ההנהגה של הרווארד ושל מנהיגות ההשכלה הגבוהה ברמות הגבוהות ביותר".

במכתב התמיכה, התייחסה מועצת המנהלים למתקפת חמאס והודתה כי האוניברסיטה לא עשתה מספיק בעניין: "כל כך הרבה אנשים סבלו מנזק וכאב אדירים בגלל מתקפת הטרור האכזרית של חמאס, וההצהרה הראשונית של האוניברסיטה הייתה צריכה להיות גינוי מיידי, ישיר וחד משמעי", אומרים בהרווארד.  

"קריאות לרצח עם הן בזויות ומנוגדות לערכי יסוד אנושיים. הנשיאה גיי התנצלה על האופן שבו טיפלה בעדותה הקונגרסית והתחייבה להכפיל את המאבק של האוניברסיטה באנטישמיות", נכתב עוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר