ישראל במלחמהישראל במלחמה
מלחמה תקשורתית בישראל 

חוצפה: עיתונאים זרים פונים לבג"ץ ומבקשים להכריח את ישראל לאפשר כניסה לרצועה 

עיתונאים זרים פנו לבג"ץ בדרישה לאפשר להם כניסה לרצועת עזה ללא ליווי של חיילי צה"ל על מנת לסקר את המתרחש ברצועת עזה | ארגון בשם 'אגודת העיתונות הזרה" הפועל בישראל יזם את הפנייה לעליון (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
בג"ץ ידון (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

עיתונאים זרים פנו לבג"ץ בבקשה להכריח את צה"ל והממשלה לאפשר להם כניסה לרצועת עזה ללא ליווי, כך מדווח הבוקר (רביעי) ה'ניו יורק טיימס'.

האגודה הזרה אמרה כי הפנייה לבית המשפט נעשתה לאחר שהמאמצים לעבוד עם גורמי צבא וממשל "לא הניבו תגובה מהותית", נכתב מטעמם.

"ה-FPA מצפה מממשלת ישראל ומהצבא לעמוד נאמנים להתחייבויות המוצהרות שלהם לאפשר חופש דיווח לעיתונאים. חופש העיתונות הוא זכות אזרחית בסיסית בחברה דמוקרטית", אמרו העותרים לבג"ץ.

העותרים טוענים שישראל מאפשרת לעיתונאים להיכנס אך ורק בליווי שמוסבר להם כי הוא לצורך ביטחונם האישי, במהלכו מציג בפניהם צה"ל את פירי המנהרות ותשתיות הטרור. כעת מבקשים העיתונאים הזרים להיכנס לרצועה באופן עצמאי לחלוטין.

העיתונאים הזרים אמרו כי הם מודעים לסיכונים אך אמרו שהם מסוגלים להתמודד עם הבעיה בכוחות עצמם. "באינטרס הציבורי לקבל תמונה מלאה יותר של התנאים בתוך עזה", אומרים עוד.

ה-FPA בירושלים מסרה כי היא מייצגת כ-370 עיתונאים מ-130 כלי תקשורת ביותר מ-30 מדינות המייצגות לפחות 10 שפות.

יצוין כי זאת אינה הפעם הראשונה בה ננקט מהלך דומה. במהלך מבצע עופרת יצוקה בשנת 2009, פסק בית המשפט העליון כי על ישראל להכניס את העיתונות הזרה לרצועה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר