אישור אמריקאי  

סוכנויות הביון של ארה"ב מכריזות: חמאס השתמש בבית החולים שיפא לפעולות טרור 

סוכנויות הביון של ארה"ב התירו לפרסום דו"ח סודי שמאשר את הטענות של ישראל בדבר השימוש הנלוז של מחבלי החמאס בבית החולים שיפא כבסיס טרור ולצורך החזקת בני ערובה (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
המחבלים עם החטופים בבית החולים שיפא (צילום: דו"צ)

סוכנויות הביון של ארה"ב התירו אמש (שלישי) לפרסום דוחות סודיים שמאשרים את העובדה שחמאס השתמש בבתי חולים לצורך פעילות טרור, כולל לצורך החזקת בני ערובה שנלקחו מישראל בשביעי באוקטובר, כך מדווח הבוקר ה'ניו יורק טיימס'.

בחודש נובמבר השתלטה ישראל בפעילות מבצעית על בית החולים שיפא והמנהרות שתחתיו וסביבותיו, תוך שהמהלך גורר ביקורת רבה בעולם, ודיווחי שווא אודות "מתקפות" על צוותים רפואיים פורסמו ברשתות תקשורת בינלאומיות כמו גם ברשתות החברתיות.

לאחר הביקורת, גורם בכיר במודיעין האמריקאי הודה אמש כי חמאס עשה שימוש בבית החולים שיפא כמרכז "פיקוד ובקרה, ולצורך החזקה של לפחות כמה בני ערובה".

אותו גורם אמר שארה"ב קיבלה מידע מודיעיני על כך שחמאס הספיק להשמיד ראיות אלקטרוניות ומסמכים ופינה את בית החולים מספר ימים לפני שישראל השתלטה עליו.

הדברים של המודיעין האמריקאי מתכתבים עם מה שאמר כבר אז דובר המועצה לביטחון לאומי ג'ון קירבי כי "יש לנו מידע שמאשר שחמאס משתמש באותו בית חולים ספציפי לצומת פיקוד ובקרה", אך הדבר טרם פורסם אז כדו"ח מודיעיני.

גורמי המודיעין של ארה"ב המשיכו להעריך בזמן המבצע את הנכונות שבהערכות הישראליות אודות השימוש של חמאס במתקן אל-שיפא כבסיס טרור, למרות הגינויים העולמיים שיצאו נגד ישראל בעניין, כולל על ידי ארגון הבריאות העולמי שכינה את בית החולים "אזור מוות".

עוד עולה מהדו"ח כי המתקן שימש כבסיס טרור הן עבור החמאס והן עבור ארגון הג'יהאד האיסלאמי. המודיעין עליו הסתמכה ארה"ב הוא מודיעין ישראלי אך גם מודיעין שארה"ב אספה בכוחות עצמה, אומר ה'ניו יורק טיימס'.

ההערכות של ארה"ב התחזקו לאחר שישראל מצאה גופות של בני ערובה בתוך המתחם או בסמיכות לבית החולים אל-שיפא.

הדו"ח החדש מאשר כי חמאס החזיק מספר בני ערובה בבית החולים שיפא, אך הם כאמור פונו מהמקום מספר ימים לפני שהגיעו הכוחות הישראלים לבית החולים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר