"לא מתאים לדפוס הישראלי" 

דיווח: ישראל אמרה לבעלות בריתה שהיא לא קשורה לפיגוע באיראן 

למרות שישראל לא הכחישה באופן רשמי קשר לאירוע באיראן ואף לא התייחסה אליו, דיווח מארצות הברית מעלה כי ישראל הכחישה בשיחות סגורות עם בעלות בריתה את מעורבותה בפיצוצים שהרגו 84 בני אדם בעיר כרמאן שבאיראן (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טהרן, איראן (צילום: shutterstock)

למרות העמימות הרשמית, ישראל הבהירה לבעלות בריתה כי היא אינה קשורה לפיגוע באיראן שהביא למותם של 84 איראנים אמש (רביעי), כך מדווח היום ה'וול סטריט ג'ורנל'.

מנהיגי איראן נשבעו היום (חמישי) לנקום את מותם של ה"קדושים" שנהרגו בבית הקברות של הגנרל קאסם סולימאני, עת התרחשו שני פיצוצים עזים בסמוך לבית הקברות בעיר קרמן.

מנהיגי איראן נזהרו מלהטיל האשמה ישירה על ישראל אך אמרו כי טרוריסטים עומדים מאחורי המתקפה, כינוי שנהוג לתת לדאע"ש או מיליציות מקומיות אחרות. עם זאת פקידים איראנים האשימו את ישראל וארה"ב, והמוני מקומיים הגיעו שוב היום למקום הקבר מלווים באיסמעיל קאאני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, תוך שהם צועקים לנקום בישראל ובאמריקה.

גורמים אמריקאים אמרו כי ארה"ב אינה עומדת מאחורי המתקפה וכי אין להם אינדיקציה שישראל קשורה.

"מבצעי הפיגוע הזה ייתפסו בידם החזקה של ארגוני הביטחון והמודיעין שלנו ויקבלו סטירה חזקה, הן מבצעים והן תומכים", אמר שר הפנים של איראן.

בתוך כך, אנשים שמכירים את המבצעים הישראליים אמרו לעיתון האמריקאי כי ישראל העבירה מסר לבעלות בריתה כי היא אינה קשורה לפיגוע בעיר כרמאן.

עוד אמרו אותם גורמים כי הדפוס אינו ישראלי. בדרך כלל, סוכני המוסד יבצעו פעולות ממוקדות נגד אנשים ולא נגד אוכלוסייה ויתקפו רק מטרות שקשורות לפעילות ביטחונית, אמרו אותם גורמים.

בכיר לשעבר במודיעין הישראלי, שלמה מופז, אומר לעיתון האמריקאי כי מהתגובה של טהרן ניכר כי גם היא מודעת לכך שישראל אינה האחראית לאירוע. "כשהאיראנים רוצים להפנות אצבע לעבר ישראל ויודעים שזו ישראל, זה בא בנימה אחרת", אמר הבכיר לשעבר.

ההערכה הגוברת היא כי הפיצוצים בוצעו על ידי ארגון דאע"ש או גורמי אופוזיציה אחרים. לפי דיווח באיראן, המתקפה בוצעה באמצעות שלט רחוק שהפעיל שני מטענים שהונחו בשקיות בצד הדרך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר