לבד מול פוטין

דיווח: רוסיה מנצלת את המלחמה בישראל כדי לכתוש את אוקראינה  

לארה"ב אין יותר כסף להעביר לאוקראינה והדבר בא לידי ביטוי באופן מעשי גם בחזית מול רוסיה | הנשק אזל לאוקראינה בדיוק בזמן שרוסיה מגבירה את המתקפות בחזית המערבית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חיילים אוקראינים בשדה הקרב (צילום: צבא אוקראינה)

ארצות הברית הפסיקה לחלק נשק וכסף לאוקראינה, בעקבות כך שה"קופה" של הפנטגון שהייתה מיועדת לכוחותיו של זלנסקי - התרוקנה, כך מדווח היום (ראשון) ה'וול סטריט ג'ורנל'.

בחודשים האחרונים ניסו הדמוקרטים בקונגרס שוב ושוב להעביר תקציב לאוקראינה אך נכשלו בגלל סכסוך פנימי עם הרפובליקנים בנושא הגבולות, אך גם בעקבות חוסר הרצון של המפלגה הרפובליקנית להמשיך לתמוך במלחמת אוקראינה.

המצב הגיע לידי כך שלאוקראינה כמעט ונגמרה התחמושת מול הרוסים והכסף של ארה"ב שיועד עד כה לאוקראינה - אזל "בשבועות האחרונים", לפי הדיווח ב'וול סטריט'.

"נגמר לנו הכסף", אמר ביום חמישי דובר הפנטגון, האלוף פטריק ריידר. הברירה היחידה של ארצות הברית כרגע היא או להעביר ציוד לאוקראינה על חשבון הארסנל האישי של ארצות הברית או לתת לאוקראינה להסתדר לבד.

אם אוקראינה תאלץ להילחם ברוסים ללא תחמושת ארטילרית, המשמעות היא שחייליו של זלנסקי ייאלצו לשעוט בקו החזית תחת אש ארטילרית ללא חיפוי מצידם, דבר שמגביר את הסיכויים של מוסקבה להשתלט מחדש על אזורים שונים שנכבשו בחזרה על ידי אוקראינה.

מאז החלה המלחמה בישראל, ברוסיה מנצלים את הפוקוס של ארצות הברית על המזרח התיכון כדי להחליש את אוקראינה במתקפת אש אדירה על ערים אוקראיניות ובחזית הלוחמת. הרוסים מבינים שהאינטרס האמריקאי אינו עוד המלחמה באירופה אלא מניעת הבערה של המזרח התיכון ותמיכה צבאית ולוגיסטית בישראל, מסביר ה'וול סטריט'.

בעקבות המתקפות, הצליחו הרוסים להשתלט מחדש על העיר מארינקה, עיירה בת כמה עשרות אלפי תושבים באוקראינה שנכבשה בתחילת המלחמה על ידי הרוסים, חזרה לאוקראינה ונכבשה שוב בשבועות האחרונים.

תופעת ההתמעטות של הכספים והתחמושת באוקראינה מורגשת גם בשטח, מעידים חיילים מהחזית.

"הפסקנו את כל פעולות התקיפה באזור", אמר מפקד אוקראיני של חוליית מזל"טים שפעל בכפר בחזית הדרום-מזרחית שנכבש מחדש על ידי כוחות אוקראינים במהלך הקיץ.

"אנחנו מתמקדים בשמירה על עמדותינו ובהגנה על עמדות", אמר הקצין האוקראיני.

עד כה העבירה ארצות הברית לאוקראינה סיוע בסך של 44 מיליארד דולרים, תקציב שאושר באופן חריג במספר הזדמנויות על ידי הפנטגון. לארצות הברית יש סמכות להעביר עוד ארבעה מיליארד דולרים לאוקראינה אך סיוע שכזה יהיה על חשבון ארצות הברית ולא יהיו כספים שיחדשו את המלאי. בעקבות כך, גורמי ביטחון אומרים כי אין כוונה להכריז על סיוע צבאי נוסף.

התקווה היחידה שנותרה כעת לאוקראינה ביחס לארצות הברית היא שהאחרונה תאשר את חבילת הסיוע המיוחדת של הקונגרס בסך 110 מיליארד דולרים שכוללת סיוע לישראל, טיוואן ואוקראינה. אם וכאשר זה יקרה, אוקראינה צפויה לקבל מתוכה כ-45 מיליארד דולרים שיועברו לה לכל המאוחר עד שנת 2025. השאלה היחידה שנותרה היא - אם אוקראינה תחזיק מעמד עד אז.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר