יש שופטים בירושלים 

בג"ץ דחה את העתירה של הכתבים הזרים שדרשו להיכנס לעזה 

בית המשפט העליון דחה היום את עתירת הכתבים הזרים שדרשו להיכנס לרצועה בכוחות עצמם ללא ליווי צהל"י | העליון הסביר כי בעוד הוא תומך לחלוטין בחופש העיתונות, המצב הנוכחי של המלחמה מאפשר למדינת ישראל להגביל את הגישה לאזור (חדשות)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
בג"ץ (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

בית המשפט העליון דחה אמש (שני) את העתירה שהגישו כתבים זרים, בה ביקשו מבג"ץ להורות למדינת ישראל לאפשר לעיתונאים זרים וישראלים חופש פעולה מלא בדרך לרצועת עזה ובתוכה.

כזכור, בחודש שעבר ביקשה מבית המשפט העליון "אגודת העיתונות הזרה" המייצגת עשרות כלי תקשורת זרים בישראל ופועלת מירושלים, להיכנס לעזה, ואמרו כי נושא הבטיחות של העיתונאים יהיה "באחריותם".

בית המשפט העליון דחה את העתירה ואמר לעיתונאים כי המניעה של ישראל מלהכניסם לרצועה הינה לגיטימית לאור המצב.

בית המשפט הסביר את הפסיקה שלו בכך שישנו חשש מוחשי מפני מצב בו העיתונאים ידווחו על עמדת הכוחות של צה"ל ובכך יסכנו את הכוחות הלוחמים.

עוד אמרו השופטים כי הכנסת עיתונאים לעזה ללא ליווי, תצריך בהכרח תגבורת של חיילים במעברי הגבול, דבר שעלול לסכן את אותם כוחות.

במקביל הורה השופט לצה"ל לאפשר לעיתונאים להיכנס בליווי צהל"י, דבר שקורה ממילא, הן עם כלי תקשורת ישראליים והן עם כלי תקשורת זרים.

בית המשפט קבע כי הכנסת כלי תקשורת לרצועה בליווי חיילים ישראלים הוא מהלך "מאוזן וסביר" לאור הנסיבות. בג"ץ סיכם כי אם הנסיבות ישתנו אזי הוא ידון שוב בנושא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר