מנותקים מהעולם החיצון 

עזה בעלטה תקשורתית, הארוכה ביותר מתחילת המלחמה 

רצועת עזה נמצאת מזה מספר ימים במה שמכונה "עלטת תקשורת", בלא יכולת להוציא שיחות סלולריות או אינטרנט | מדובר בתקלת התקשורת הארוכה ביותר מתחילת המלחמה, כאשר הראשונה התרחשה בליל שבת, במהלכה נכנסו כוחות צה"ל למבצע היבשתי ברצועה (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רצועת עזה (צילום מסך: לפי סעיף 27א)

רצועת עזה שרויה שוב בעלטת תקשורת, ללא יכולת להוציא שיחות מתוך הרצועה או אליה או לקבל שירותי אינטרנט סלולארי, אומרים גורמים מתוך מובלעת הטרור.

התקלה החדשה התרחשה לאחר שמתקפה ישראלית פגעה בתשתית תקשורת קריטית ושני טכנאים שנשלחו לטפל בתקלה נהרגו במתקפה אחרת, לפי דיווח פלסטיני.

בצה"ל הגיבו לאירוע ואמרו כי הוא יתוחקר. יצוין כי מדובר בהאפלה התקשורתית הארוכה ביותר מתחילת המלחמה שאורכת כבר שישה ימים נכון לאמש (יום רביעי), ונראה כי גם הבוקר התקשורת לא חזרה למובלעת הטרור.

התקלה התרחשה כתוצאה ממתקפה של כוחות צה"ל בעיר חאן יונס וחברת 'פלטל' שמנהלת את הטלקומוניקציה ברצועה אמרה כי היא אינה מסוגלת לטפל בבעייה בגלל המלחמה האינטנסיבית.

מדובר כאמור בזמן הארוך ביותר שבו אין בעזה תקשורת, כאשר בפעם הקודמת ההפסקה ארכה שלושה ימים. בשלב זה לא ברור אם האירוע נגרם כתוצאה ממתקפה ישראלית מכוונת על תשתית התקשורת כפי שהיה בתחילת המלחמה היבשתית או ב"נזק משני" כתוצאה מהפצצות אינטנסיביות.

ה"סהר האדום" של חמאס אמר כי צוותיו אינם יכולים לתקשר זה עם זה והעזתים תומכי הטרור נותרו מנותקים מהעולם החיצון.

כזכור, בליל שבת הראשון של הכניסה הקרקעית לרצועה, הצליחה ישראל בדרך לא ברורה לנתק את תקשורת הסלולר לעזה, והכוחות הראשונים של צה"ל נכנסו לרצועה בעוד מחבלי חמאס היו עוורים למתרחש בחוץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר