הפגנה נגד צה"ל בעזה 

היועמשי"ת נגד משטרת ישראל | קבעה כי יש לאפשר הפגנת שמאל נגד הלחימה

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה הביעה את עמדתה בניגוד לעמדת המשטרה ואמרה כי לדעתה על כוחות אכיפת החוק לאפשר את קיום ההפגנה במוצ"ש נגד המלחמה בעזה (חדשות בארץ) 

קובי רוזן | כיכר השבת |
בהרב מיארה (צילום: Miriam Alster/Flash90)

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרה-מיארה הודיעה כי היא מתנגדת לעמדת המשטרה, ולדעתה ההפגנה של מפלגת חד"ש במוצ"ש הקרוב בעיר חיפה צריכה להתקיים לבקשתם, כך דיווח היום (חמישי) העיתונאי אביעד גליקמן.

לפי הדיווח, היועצת המשפטית קבעה כי אין מניעה לקיים את ההפגנה לפי המתווה שביקשו במפלגת חד"ש וארגוני "שלום".

היועמשי"ת מסרה כי "בתקופה זו גוברת החשיבות בהבטחת חופש הביטוי הפוליטי של מי שמבקש להביע עמדתו ביחס לפעולות השלטון. על משטרת ישראל לנהוג בזהירות גם בבחינת אירועי מחאה מהסוג הזה".

כזכור, אמש (רביעי) הודיעה משטרת חיפה כי היא מתנגדת לקיום הפגנה במוצאי שבת הקרוב נגד הלחימה בעזה.

"ניצב דניאל לוי, אינו מאשר את קיום התהלוכה והאספה", הודיעה למפלגת חד"ש סגן-ניצב עו"ד סמדר קליין, יועמ"ש מחוז חוף של המשטרה, בשם מפקד המחוז לוי, "משטרת ישראל נדרשת להקצות כוחות רבים בתקופה מורכבת זו לאור המציאות הביטחונית השוררת וזאת לצד שלל משימותיה הקלאסיות", צוטטה היועמשי"ת של המשטרה.

המשטרה הוסיפה וטענה כי "תמונת מצב קונקרטית אשר עולה גם מתמונת המודיעין, לפיה קיום התהלוכה והמחאה כמבוקש ע"י המארגנים, תביא ברמת וודאות קרובה לפגיעה קשה ורצינית בסדר הציבורי ובשלום הציבור, לרבות הפרות סדר. רחובות ספורים מאזור התהלוכה והמחאה המבוקשת נמצאים מפונים רבים הן מאזור הדרום והן מאזור הצפון במספר בתי מלון, אשר קיום התהלוכה והמחאה יוציא גם אותם אל הרחובות ויסלים את המצב", הודיעה אמש המשטרה.

כעת כאמור מתברר כי דעתה של היועצת המשפטית לממשלה עומדת בניגוד גמור לדעת המשטרה, והאחרונה תאלץ ככל הנראה לאפשר את קיום ההפגנה של גורמי השמאל, שקוראים להפסיק את המלחמה בעזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר