"רצה עד הסוף"

הפרישה הדרמטית שסוללת את דרכו של טראמפ לכס הנשיא | סקירה 

יריבו העיקרי של טראמפ, מושל פלורידה רון דה-סנטיס פרש מהמרוץ, יומיים בלבד לפני פריימריז נוסף שצפוי להתקיים במדינת ניו המפשייר | הפרישה של מושל פלורידה מעניקה לניקי היילי על מגש של כסף את התדמית של זו שהתמודדה ראש בראש מול טראמפ, למרות שבתחילת דרכה הייתה רחוקה מכך (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
כולם נפלו, אחת נותרה (צילום: shutterstock)

אחרי פרישתו של מושל פלורידה מהמרוץ, נותרו רק שניים - הנשיא לשעבר טראמפ שמוביל בעשרות אחוזים, וניקי היילי, מושלת דרום קרוליינה לשעבר והשגרירה המיתולוגית באו"ם.

הפרישה של דה-סנטיס בשלב כל כך מוקדם של הפריימריז, מותירה את היילי כמתמודדת היחידה מול הנשיא לשעבר שנושא עימו מטענים משפטיים ופליליים רבים טרם יזכה לראות עצמו בקרב "ראש בראש" מול הנשיא ביידן.

מושל פלורידה הודיע אמש כי הוא מעביר את תמיכתו לדונלד טראמפ, שעות ספורות לאחר שהאחרון אמר עליו ב'טראמפיות' אופיינית "שינוח על משכבו בשלום", בהקשר של הבחירות כמובן.

למרות שדה-סנטיס העביר את תמיכתו לטראמפ, לא ברור עדיין מה תהיה ההשפעה של המהלך ויש להמתין לסקרים שמתבצעים בשעות אלו.

חלק מבוחריו של דה-סנטיס הם אנטי-טראמפ מובהקים, או אם תרצו רלטי"ם (רק לא טראמפ), וייתכן שהללו יעדיפו לבחור בניקי היילי במקום להצביע לאיש שהם סולדים ממנו כל כך.

עם זאת, ההפרש באחוזים בין טראמפ להיילי גבוה כל כך, שקשה לראות מצב שבו השגרירה לשעבר תצליח לגבור על הנשיא לשעבר, גם אם חלק קטן מהקולות של דה-סנטיס יגיעו אליה בסוף.

אחרי הפרישה של דה-סנטיס אמש, אמרה היילי: "שהאישה הטובה ביותר תנצח". אך הביטחון העצמי שהיא מפגינה עלול מהר מאוד להתברר כאשליה אם היא לא תצליח לקחת את מדינת ניו המפשייר מחר, שם לפי חלק קטן מהסקרים היא אף מובילה על טראמפ.

ההערכות אומרות שאם היילי לא תיקח את המדינה מחר, היא תקבור סופית את הסיכוי האחרון שלה להתמודד מול טראמפ והיא תאלץ לפרוש, מה שישאיר את טראמפ כמועמד המנצח של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות.

עם זאת, היילי התחייבה בפומבי שגם אם תובס בניו המפשייר, היא תמשיך להיות מתמודדת בפריימריז הרפובליקני - עד הסוף.

אם אכן היילי תחליט לפרוש מהמרוץ, הסיטואציה שבה המפלגה הרפובליקנית תכריז על טראמפ כמועמדה הרשמי כבר בשלב מוקדם כל כך של שנת הבחירות, צפויה להערים קשיים משמעותיים על מתנגדיו משמאל שמבקשים לפסול אותו מטעמים משפטיים כאלה ואחרים, לאחר שמחצית מהעם בחרה בו בנשיא הבא של ארצות הברית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר