ראש בראש 

הפריימריז היום שיקבע את גורלה של ארצות הברית? סקרים עדכניים ותמונת מצב

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ מוצא את עצמו מתמודד מול יריבה בודדת שטוענת לכתר כמועמדת המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, אך הסקרים העדכניים ביותר אינם לטובתה של השגרירה לשעבר | כל הפרטים על הפריימריז המכריע שיתקיים היום במדינת ניו המפשייר (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טראמפ והיילי (צילום: shutterstock)

ניקי היילי נותרה מתמודדת לבדה מול הנשיא לשעבר טראמפ, כאשר פרשנים טוענים כי הפריימריז שיתקיים היום (שלישי) במדינת ניו המפשייר צפוי להיות מכריע באשר לעתידה הפוליטי של השגרירה לשעבר.

בעוד היילי חצתה את המדינה על כל מחוזיה במהלך הימים האחרונים, הנשיא לשעבר טראמפ נכח אמש בבוקר באולם בית המשפט בתביעת לשון הרע אזרחית נגדו, דיון במהלכו השופט החליט לדחות את מועד הטיעונים.

הסקרים האחרונים של כל המכונים מראים כי סיכוייה של היילי לגבור על טראמפ במדינת ניו-המפשייר שבה יש לה בייס רחב, נמוכים ועד בלתי אפשריים בעליל.

אמש (שני), הוושינגטון פוסט ואוניברסיטת מונמות' זיכו את טראמפ ב-52% תמיכה בניו המפשייר, לעומת 34% עבור היילי. סקרים אחרים מראים על מגמה דומה של 57% עבור טראמפ לעומת 38% עבור היילי לפי ה'בוסטון גלוב'.

למרות ההפסד הצורב הצפוי של היילי, האחרונה יכולה לשמוח לפחות בדבר אחד, בכך שהצליחה לקבע את דמותה כזו שהתמודדה בקרב "ראש בראש" מול הנשיא לשעבר טראמפ, דבר שצפוי להועיל לה בהתמודדות עתידית על כס הנשיא ואולי אף לזכות בתפקיד סגניתו של טראמפ אם וכאשר ייבחר.

במענה לשאלה אם יקרא להיילי לפרוש מרצונה מהפריימריז, אמר טראמפ כי "אני לא מבקש מאנשים לנשור, הם נושרים מרצונם".

אבל הוא הוסיף: "אולי היא צריכה".

לא ברור אם אכן היילי תחליט לפרוש בשלב מוקדם בפרט לאור העובדה שהתחייבה שלא לעשות זאת, אך הפסד משמעותי במדינה שבה הייתה פייבוריטית לפי חלק מהסקרים, צפוי לגרום למומנטום שלה לרדת כאשר שיתברר כי אין לה כל סיכוי לנצח.

כך או כך, דרכו של טראמפ נראית סלולה כעת לעבר המלחמה הבאה שלו - להוכיח לשופטי העליון של ארצות הברית שהוא ראוי מבחינה חוקתית להתמודד שוב לתפקיד נשיא ארצות הברית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר