עזה ללא חמאס

פירוז הרצועה מנשק וכוחות בינלאומיים | טיוטת הצעה לעזה ביום שאחרי 

ה'וול סטריט ג'ורנל' מדווח על תוכנית ערבית שעובדות עליה חמש מדינות במקביל, הנוגעת לעזה ביום שאחרי חמאס | בתוכנית מתואר גם מהלך של נורמליזציה ביחסי ישראל-סעודיה בתמורה לתהליך הקמת מדינה פלסטינית | בתוך כך, בערוץ 'סקיי ניוז' בערבית מדווחים על טיוטת הצעה דומה שכוללת גם פירוז הרצועה מנשק בפיקוח אמריקני (חדשות)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מחבלי חמאס ביום הטבח (צילום: פלאש 90)

ה'וול סטריט ג'ורנל' דיווח אמש (שני) על תוכנית ערבית שמתגבשת בימים אלו בין מספר מדינות, במסגרתה סעודיה תחיל קשרים עם ישראל.

המטרה היא ליצור תוכנית לעזה שאחרי המלחמה, שכוללת גם נתיב למדינה פלסטינית, אומר ה'וול סטריט ג'ורנל'.

ההצעה כבר הוגשה לישראל דרך ארצות הברית, והיא הראשונה שמגיעה ביוזמה של מדינות ערביות. נכון יהיה להניח כי סעודיה היא אחת מהחמישה, לאור העובדה שהיא תיתן את חלקה בדמות ייסוד קשרים דיפלומטיים עם ישראל.

ההצעה נמצאת עדיין בשלבי גיבוש סופיים, אמרו גורמים מצרים וסעודיים. עד כה ישראל דחתה את ההצעה לאור התנאי של הקמת מדינה פלסטינית, אומרים בעיתון.

דובר המועצה לביטחון לאומי ג'ון קירבי סירב להגיב. "ברור שאני לא מתכוון לנסות לנהל משא ומתן כאן מהדוכן בעניין הניסיון להוציא את בני הערובה הללו, לנסות להשיג את ההפסקה ההומניטרית המתאימה כדי שנוכל לעשות זאת ולקבל סיוע נוסף פנימה, כמו גם לוודא שלישראל יש את מה שהיא צריכה כדי להגן על עצמה", אמר קירבי ובחר להתעלם מנושא היוזמה.

יודגש כי היוזמה הערבית אינה קשורה לנושא שחרור בני הערובה ומדובר במהלך נפרד שנוגע לעזה בסיום המלחמה.

בתוך כך, בערוץ 'סקיי ניוז' בערבית דיווחו על טיוטה שהגיעה לידי הערוץ הבריטי, שעוסקת בנושא עזה ביום שאחרי. עם זאת, לא ברור בשלב זה אם מדובר באותה היוזמה עליו דיווח ה'וול סטריט ג'ורנל' או בהצעה נפרדת.

לפי ה'סקיי ניוז', הרשות הפלסטינית תשלוט בעזה ביום שאחרי המלחמה וחמאס יורחק מהאזור. כוחות בינלאומיים יחצצו בין ישראל-עזה-מצרים כדי לשמור על השקט בין הגבולות.

דיווח מעניין נוסף שעולה מהטיוטה הוא כי כחלק מההצעה, רצועת עזה תופרז לחלוטין מנשק והוא יושמד בפיקוח אמריקני.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר