אמירה חריגה 

הדמוקרטית ננסי פלוסי: "על ה-FBI לחקור הקשר של מפגינים פרו-פלסטינים לרוסיה" 

יו"ר בית הנבחרים לשעבר, הדמוקרטית ננסי פלוסי אומרת כי לחלק מהמפגינים הקוראים להפסקת אש ישנו קשר ישיר עם רוסיה והקרמלין וכי על ה-FBI לחקור קשר זה, אמרה הבכירה הדמוקרטית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
היו"ר לשעבר ננסי פלוסי (צילום: shutterstock)

הנציגה הדמוקרטית ננסי פלוסי משוכנעת: למפגינים הפרו-פלסטיניים הקוראים להפסקת אש ישנו קשר ישיר עם רוסיה והנשיא וולדימיר פוטין, כך אמרה אמש (ראשון) ל-CNN הדמוקרטית מקליפורניה.

"לקרוא להפסקת אש זה המסר של מר פוטין", אמרה פלוסי בראיון ב"מצב האיחוד" של CNN. "אל תטעו, זה קשור ישירות למה שהוא היה רוצה לראות אותו דבר עם אוקראינה. אני חושבת שחלק מהמפגינים האלה הם ספונטניים ואורגניים וכנים. חלק, לדעתי, קשורים לרוסיה", האשימה הנציגה הבכירה מטעם המפלגה הדמוקרטית.

במהלך המלחמה ובעיקר בתחילתה, היו שטענו כי רוסיה היא זו שעומדת מאחורי המתקפה בישראל וכי האירוע כולו היה קונספירציה של הקרמלין שמטרתו להסית את המבט העולמי ממלחמת רוסיה-אוקראינה. יודגש כי אין מדובר בדיווחים מכלי תקשורת לגיטימיים, אך אין ספק שהמלחמה בישראל עזרה מאוד לרוסיה בהרבה מובנים.

ראשית כל, נושא המימון של הקונגרס האמריקני לאוקראינה. אם עד כה הסכימו הרפובליקנים לאשר חבילת מימון נדיבה עבור צבאו של זלנסקי, המצב כעת הוא שה"עוגה" צריכה להתחלק גם עם ישראל, והדבר ניכר במצב הפוליטי הסבוך אליו נקלעו האוקראינים בקונגרס האמריקאי, כאשר הרפובליקנים מסרבים בשלב זה לאשר מימון נוסף לאוקראינה.

אך לא פחות חשוב, עד כה במשך שלושה חודשים תמימים הוסתה תשומת הלב התקשורתית והעולמית ממזרח אוקראינה ועברה לישראל, כאשר כמעט בכל בוקר המלחמה בעזה תופסת את הכותרות הראשיות בעיתונים הגדולים.

כך או כך, הנציגה פלוסי נשאלה במהלך הריאיון אם היא חושבת שהמפגינים הם "צמחים רוסיים" וענתה "זרעים או צמחים. אני חושבת שצריך לחקור מימון מסוים. ואני רוצה לבקש מה-FBI לחקור את זה", אמרה פלוסי.

מדובר בפעם הראשונה שבה נציגה של בית הנבחרים עושה "הקשר" בין ההפגנות הפרו-פלסטיניות לרוסיה. לטענתה, המטרה של ההפגנות היא קודם כל ליצור פילוג בתוך המפלגה הדמוקרטית.

יודגש כי פלוסי אינה נחשבת לקול אוהד במיוחד עבור ישראל, אך גם היא מאמינה בקשר הרוסי-פלסטיני. בפוסט שהעלה ברשתות החברתיות ציטט דוברה את איאן ברמר, חוקר פוליטי ופרופסור מאוניברסיטת קולומביה שאמר כי "פוטין מרוויח מהמשך המלחמה בעזה ומהתוהו ובוהו המורחב במזרח התיכון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר