סערה במערכת הפוליטית 

בן גביר נגד ביידן - בריאיון ל'וול סטריט ג'ורנל' | "פוגע במאמץ המלחמתי"

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התראיין באורח נדיר לעיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' ופתח בביקורת חריפה על נשיא ארצות הברית | הריאיון שמתפרסם הבוקר היכה גלים בישראל ובארצות הברית לאור חריפות הדברים היוצאים מפי שר בממשלת ישראל בעיצומה של המלחמה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
השר איתמר בן גביר (צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)

עיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' מפרסם הבוקר (ראשון) ריאיון נדיר עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, אותו מכנה ה'וול סטריט' "המכשול האפשרי בפני עסקת חטופים".

השר שהתראיין מבני ברק אמר כי נתניהו נמצא בצומת דרכים, והוא יצטרך לבחור בין שתי האופציות, אמר בן גביר. "הוא צריך לבחור לאיזה כיוון הוא ילך", הדגיש השר לביטחון לאומי.

באורח מפתיע השר בחר בראיון לעיתון אמריקני לתקוף באופן ישיר את הנשיא ביידן: "במקום לתת לנו את הגיבוי המלא שלו, ביידן עסוק במתן סיוע הומניטרי ודלק, שמגיע לחמאס", אמר בן-גביר, כשהוא משמיע את הגישה הימנית והתחושה של הציבור הרחב בקרב מצביעיו. "אם טראמפ היה בשלטון, ההתנהלות של ארה"ב הייתה שונה לחלוטין", תקף בן גביר את ביידן.

בראיון הזהיר בן גביר כי יש לו מספיק כוח כדי להפיל את הממשלה ושהוא מתכוון לעשות את זה אם ישראל תחתום על עסקה גרועה.

השר לבט"ל אמר כי יתנגד לכל עסקה שבה משחררים אלפי מחבלים או שבמסגרתה תסתיים הלחימה טרם יובס חמאס.

בן גביר הוסיף כי ביידן "פוגע במאמץ המלחמתי".

השר הוסיף כי החזון שלו הוא לעודד הגירה מרצון מעזה או כלשונו "לעודד את תושבי עזה להגר מרצונם למקומות ברחבי העולם", אפילו באמצעות תמריצים כספיים. "זה הדבר ההומניטרי האמיתי", אמר השר בריאיון. הוא אף הדגיש כי לפי חומרים מודיעיניים אליהם הוא נחשף בתוקף תפקידו כשר, ישנה נכונות אצל הפלסטינים למהלך שכזה.

למרות האמירות החריפות, בן גביר הדגיש כי הוא אינו מתכוון "למשוך את הקרקע מתחת לרגליו" של נתניהו, לאור כך שאלו שיחליפו אותו יהיו אנשי שמאל.

"בעזרת השם, אני אגיע רחוק," אמר בן-גביר, חיוך מתפשט על פניו.

בעקבות הריאיון הגיב השר בני גנץ:  "מותר שיהיו מחלוקות, גם עם בת בריתנו הגדולה והחשובה ביותר, אך עליהן להתנהל בפורומים הרלוונטים ולא בהתבטאויות חסרות אחריות בתקשורת, שפוגעות ביחסים האסטרטגיים של מדינת ישראל, בביטחון המדינה ובמאמץ המלחמתי בעת הזו. ראש הממשלה צריך לקרוא לסדר את השר לביטחון לאומי, שבמקום לטפל בסוגיות ביטחון הפנים - גורם נזקים אדירים ליחסי החוץ של ישראל".

גם יו"ר האופוזיציה לפיד הגיב לראיון: "הריאיון שנתן בן גביר לוול סטריט ג'ורנל הוא פגיעה ישירה במעמדה הבין-לאומי של ישראל, במאמץ המלחמה, מזיק לביטחון ישראל ובעיקר מוכיח שהוא לא מבין כלום במדיניות חוץ. הייתי קורא לראש הממשלה לרסן אותו, אבל אין לנתניהו שום שליטה על הקיצוניים בממשלתו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר