מאפייה הומה אדם 

אוקראינה תקפה באזור כבוש; 28 נהרגו - מסרו הרשויות הרוסיות 

אוקראינה תקפה ביום שבת מבנה במחוז לוגנסק הכבוש על ידי הרוסים - לפי הדיווח עשרים ושמונה בני אדם נהרגו במתקפה | הרשויות באוקראינה לא הגיבו לדיווחים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חילוץ הנפגעים, אמש (צילום: לפי סעיף 27א)

המלחמה באוקראינה נמשכת במלוא העוצמה, אמש (שבת) תקף צבאו של זלנסקי מבנה במחוז לוגנסק שנמצא בשליטת רוסיה, לפי הרשויות המקומיות לא פחות מ-28 נהרגו במתקפה.

המתקפה התרחשה אמש בעיירה ליסיצ'אנסק על מבנה בו הייתה מאפייה מקומית. רשויות החירום חילצו עשרה בני אדם מתחת להריסות, מסר הגוף הכובש של רוסיה.

ראש הרפובליקה העממית של לוגנסק, ליאוניד פסצ'ניק של רוסיה הכריז על יום ראשון כיום אבל לאומי בכל רחבי מחוז לוגנסק.

העיירה ליסיצ'אנסק היא האחרונה במחוז לוגנסק שפלה בידי הרוסים ביולי 2022. כיום המחוז כולו נמצא בשליטה רוסית ונשלט על ידי הקרמלין.

בשעה שמתקפת הנגד של אוקראינה נבלמת על ידי הרוסים, קייב הגבירה את התקיפות שלה על ערים ברוסיה ובאזורים שנכבשו.

גורמים בצבא האוקראיני אומרים כי החזית נמצאת "במצב הגנה עמוק" מפני מתקפות של רוסיה שמנסה לפרוץ את קווי ההתבצרות של אוקראינה, אמירה שמעידה על מצוקה עמוקה בחזית של זלנסקי שנואש לקבל אמצעי לחימה וכספים ממדינות המערב.

במצב של דשדוש ואף נסיגה בחזית המלחמה, אוקראינה מנסה בלית ברירה לפגוע במטרות רוסיות בעומק המדינה. בשבוע שעבר הודיע המודיעין של אוקראינה על הטבעת ספינת מלחמה רוסית מול חופי קרים, מה שמהווה המכה הגדולה האחרונה שספג הצי הרוסי במלחמה שנמשכת למעלה משנתיים.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר