האסטרטגיה של ביידן  

דיווח: האיראנים קיבלו מארה"ב זמן להתכונן למתקפות בעיראק ובתימן 

לאחר המתקפה המוצלחת ביום ראשון בשבוע שעבר, שהביאה למותם של שלושה חיילים אמריקאים, ארצות הברית הגיבה ביום שישי בסדרת מתקפות על המיליציות בעיראק - אך לפי הדיווח נתנה מספיק זמן לאיראנים לברוח מהבסיסים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חות'ים (צילום: החות'ים)

אף איראני לא נהרג במתקפות האחרונות של ארצות הברית בעיראק, בסוריה ובתימן, כך עולה מניתוח של מומחים צבאיים וה'וול סטריט ג'ורנל'.

רבים בארצות הברית, בדגש על המפלגה הרפובליקנית, מתחו ביקורת קשה על ממשל ביידן שבחר להמתין במשך כשבוע עד להפצצה על כוחות הפרוקסי - שלוחי איראן בעיראק ובסוריה.

בעקבות אותה המתנה, שלפי היועץ לביטחון לאומי ג'ייק סאליבן הייתה מטעמי "מזג אוויר", יכלו הגורמים האיראנים של משמרות המהפכה ששהו באותה עת בבסיסים לנוס על נפשם לאזורים עמוסי אוכלוסיות, או להטמיע את עצמם בכוחות הסדירים של צבאות מקומיים.

כאמור, למרות הנוכחות הגדולה של יועצי כוח קודס איראניים ומומחים אחרים של טהרן באזורים שהוכו על ידי ארצות הברית, עד כה לא נהרג אף איראני בהפצצות בשבוע שעבר, הן בעיראק וסוריה והן בתימן.

פרשנים אומרים כי ייתכן והמטרה האמיתית של אותה המתנה ארוכה עד לפעולה נועדה לתת זמן לחיילים איראנים לעזוב את הבסיסים של המיליציות טרם תחל המתקפה, במטרה למנוע עימות חזיתי עם טהרן שאיימה לנקום את מותם של חיילים איראניים.

למרות האמור, בראיון נשאל סאליבן אם ארצות הברית תתקוף מטרות איראניות והיועץ לביטחון לאומי לא שלל זאת - אם כי לא ענה בחיוב, ואמר כי זה לא יהיה חכם מצידו לנקוב במטרות תקיפה טרם בוצעו.

התופעה שתוארה לעיל בסוריה ובעיראק חזרה על עצמה גם בתימן, כאשר לפי דיווח של ה'וול סטריט ג'ורנל' כ-50 יועצים איראניים ואנשי חיזבאללה עזבו את הבסיסים של החות'ים במהלך השבוע שעבר, עת התכוננו למתקפה אמריקאית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר