המסמר האחרון בארון השלום?

סעודיה מציבה תנאים חדשים לשלום: נסיגה של צה"ל מהרצועה ומדינה פלסטינית

במהלך הלילה פרסם משרד החוץ של סעודיה הצהרה רשמית בתגובה לדבריו של בלינקן כי סעודיה מעוניינת בשלום עם ישראל | בהצהרה נכתב כי על מנת שיושג שלום בין סעודיה לישראל, על האחרונה להסיג את כוחותיה מהרצועה ולהפסיק את ה"תוקפנות" בעזה | גם מדינה פלסטינית הוזכרה כתנאי מקדים ליחסים דיפלומטים בין שתי המדינות (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
יורש העצר מוחמד בן סלמאן (צילום: shutterstock)

סעודיה יצאה הלילה (שלישי לרביעי) בהצהרה חריפה בה הבהירה את התנאים המקדימים שלה ליחסים עם ישראל, זאת לאחר שמזכיר המדינה בלינקן חזר ואמר בתקופה האחרונה כי סעודיה מעוניינת בשלום עם ישראל.

בהצהרה של משרד החוץ של הממלכה נכתב: ״סעודיה העבירה את עמדתה הנחרצת לממשל האמריקני כי לא יתקיימו יחסים דיפלומטיים עם ישראל אלא אם כן תוכר מדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 1967 עם מזרח ירושלים כבירתה, ובנוסף הפעולות הצבאיות בעזה חייבות להיפסק כולל נסיגה של הצבא הישראלי מעזה", הפתיעו הסעודים בהצהרה הלילה.

בהודעה החריגה נכתב עוד: "סעודיה חוזרת על קריאתה לחברים הקבועים במועצת הביטחון של האו"ם שטרם הכירו במדינה הפלסטינית, לזרז את ההכרה במדינה הפלסטינית בגבולות 1967, עם מזרח ירושלים כבירתה, כדי שהעם הפלסטיני יוכל להשיג את הזכויות הלגיטימיות שלהם וכך יושג שלום מקיף וצודק לכולם", נכתב בהודעת משרד החוץ הסעודי.

אם עד כה היה נראה שהסעודים יסתפקו בהצהרות כלליות של ישראל ורצון טוב מצידה לקדם מדינה פלסטינית, מתוכן ההצהרה נראה כי הסעודים יתעקשו על כינונה של מדינה פלסטינית כתנאי מקדים לקיום יחסים דיפלומטים בין שתי המדינות.

זאת ועוד, בהצהרה החריגה נכתב גם כאמור כי תנאי נוסף יהיה יציאה מוחלטת של חיילי צה"ל מהרצועה, דבר שממשלת ישראל הבהירה כי היא מתנגדת לו וכי לישראל תהיה שליטה ביטחונית מלאה ברצועה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר