הבחירות לנשיאות ארה"ב

"הליכה מהוססת": האמריקאים מודאגים ממצבו הבריאותי של ביידן 

האמריקאים מביעים דאגה מגילו המתקדם של ביידן ביחס ליכולתו לשמש כנשיא ארצות הברית | למרות ההבדל הקטן בגיל בינו לטראמפ, מסתבר שהשיער הלבן של ביידן וההליכה המהוססת שלו יוצרים לנשיא תדמית של קשיש שאינה מועילה ליחסי הציבור שלו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ג'ו ביידן (צילום: shutterstock)

שנת 2024 היא שנת בחירות, ובהתאם סוקרי העיתונים המובילים בעולם מנסים לחשוף את דעת הקהל האמריקאית אודות הנשיא הנוכחי ביידן וזה לשעבר טראמפ - במגוון נושאים.

נושא אחד שבלט במיוחד בסקרים, היה גילו של הנשיא ביידן ויכולותיו המנטליות. למרות שבינו לבין טראמפ ישנו הפרש של שלוש וחצי שנים בלבד, רוב האמריקאים - 70%, היו מודאגים ממצבו הנפשי של ביידן, בעוד פחות ממחצית הביעו דאגה דומה באשר לטראמפ, לפי סקר עדכני של ה'ניו יורק טיימס'.

רק בשבוע שעבר, הודה הנשיא ביידן לנשיא מקסיקו א-סיסי, על כך שפתח את הגבול לבקשתו עבור סחורה לעזתים, מוקדם יותר בשבוע שעבר אמר כי הוא נפגש ב-2021 עם הנשיא מיטראן - נשיא צרפת בשנות ה-90 של המאה הקודמת.

ובכל זאת, גם הנשיא טראמפ מועד בלשונו מדי פעם בפעם, כאשר לדוגמא שיבח את ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, על מנהיגותו בטורקיה, או התבלבל בין ניקי היילי לננסי פלוסי, הדמוקרטית ויו"ר בית הנבחרים לשעבר.

ה'טיימס' מסביר, שדעת הקהל האמריקאית אודות ביידן, שנתפס כקשיש בעיני הציבור, נובעת הרבה מסימנים פיזיים ושפת הגוף שמשדר נשיא ארצות הברית לבוחריו.

קול רך, שיער שיבה והליכה של קשיש

"הקול של ביידן הפך לרך יותר", אומר ה'ניו יורק טיימס'. השיער שלו דק ולבן יותר מזה של טראמפ. אמנם ידוע כי הנשיא לשעבר צובע את שיערו, אבל בסוף - הכל סביב תדמית. הטון של טראמפ הוא קשוח וקולו גבוה - לעומת קול חלש של הנשיא הנוכחי, שנותן תדמית של קשיש חביב.

גם ההליכה של ביידן, מהוססת יחסית לנשיא ארצות הברית, משפיעה על דעת הקהל ומציגה אותו כחלש יותר, אומר ה'טיימס'.

הדו"ח הרשמי שפורסם בשבוע שעבר קבע כי ביידן הוא "כקשיש סימפטי, בעל כוונות טובות, עם זיכרון גרוע", פורסם כי הוא שכח את השנה בה שיכל את בנו ופרטים חשובים נוספים מחייו, דו"ח שרק הוסיף שמן למדורת העיסוק סביב גילו של ביידן.

היציבה של ביידן - צורת העמידה הנוקשת שלו בפלג הגוף העליון, משדרת דווקא חולשה של אדם זקן שמט ליפול, אומר ה'טיימס'.

"מר טראמפ, לעומת זאת, לא נראה כמי שסובל מהשפעות הזמן בדרכים כל כך גלויות. מר טראמפ מרבה לצבוע את שיערו ונראה שזוף בצורה לא טבעית. הוא כבד וגבוה, והוא משתמש בגופניות שלו כדי להקרין כוח מול קהל. כשהוא עולה לבמה בעצרות, הוא מתמוגג במשך כמה דקות, רוקד לצלילי שיר פתיחה, ואז מחזיק בנאומים מלאי רטוריקה מאצ'ואיסטית ובומבסטיות שנמשכים בדרך כלל יותר משעה, מפגן של כושר גופני", מתאר ה'טיימס'.

אנליסטים אומרים שטראמפ עושה למעשה לא פחות טעויות מהנשיא ביידן, אך התגובה המזלזלת והבטוחה שלו לאותן טעויות משדרות כוח.

ולסיכום, ההבדל בין שני המנהיגים מתרכז במילה אחת או שתיים: כריזמה וביטחון עצמי. אם טראמפ מחזיק בשתי המעלות הללו שמאפילות לדברי ה'טיימס' על היכולות הקוגניטיביות שלו, לביידן פשוט אין את זה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר