בשורה עולמית

חגיגות בארגנטינה על שחרור החטופים: "מודים לכוחות הביטחון הישראלים"

פרננדו מרמן ולואיס הר שחולצו במבצע הירואי מרפיח הם אזרחים ארגנטינאים ובמולדתם חגגו הבוקר את חזרתם מהשבי | הנשיא מיליי, שרק לפני כמה ימים ביקר בירושלים: "מודה לצה"ל, לשב"כ ולמשטרת ישראל על מבצע חילוץ חסר תקדים" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מרמן והר שחולצו הלילה (צילום: באדיבות המשפחות)

שני החטופים פרננדו מרמן ולואיס הר, שחולצו הלילה מהשבי במבצע משותף של כוחות הביטחון הישראלים בלב רפיח, הם אזרחים ארגנטינאים, בעיתון הנפוץ ביותר בארגטינה 'קלארין' דווח כי שממשלתם קיבלה מידע על המבצע ברפיח דרך גורמים דיפלומטיים, וצוין כי בין החטופים שעדיין בשבי אזרחים ארגנטינאים נוספים, ובהם בני משפחת ביבס.

מרמן והר נחטפו בבוקר המתקפה ע"י רוצחי החמאס מהקיבוץ ניר יצחק יחד עם שלוש בנות משפחה נוספות - שכבר שבו לישראל במסגרת עסקת החטופים הראשונה

הבוקר, הכותרת בעיתון הגדול הייתה: "במבצע מפתיע - שני ארגנטינאים שהוחזקו בידי חמאס שוחררו על ידי הכוחות הישראלים",

לפנות בוקר פורסמה הודעה מטעמו של נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי, שרק בשבוע שעבר ביקר בישראל: "הנשיא מודה לצה"ל, לשב"כ ולמשטרת ישראל על שסיימו בהצלחה את מבצע חילוץ האזרחים הארגנטינאים פרננדו סימון מרמן ולואיס הר, שנחטפו ב-7 באוקטובר האחרון על ידי מחבלי חמאס"

בהודעה נכתב כי "במהלך ביקורו בישראל, חזר הנשיא מיילי בפני הנשיא יצחק הרצוג וראש הממשלה בנימין נתניהו על הבקשה לשחרור כל אחד מהחטופים הארגנטינאים. מיליי ממשיך לגנות בתקיפות את ארגון הטרור חמאס".

כזכור, הנשיא מיליי נחשב אוהד ישראל באופן בולט ובמהלך הביקור בארץ, הוא גם הודיע על ההחלטה ההיסטורית להעביר את שגרירות ארגנטינה מהרצליה לירושלים.

נתניהו עם מיליי בשבוע שעבר (צילום: עמוס בן גרשם לע"מ)

בפגישת רה"מ נתניהו והנשיא מיליי בשבוע שעבר, השניים סיכמו על יציאתן של משלחות עסקים משותפות בתחומים שונים בין המדינות. ראש הממשלה נתניהו אמר לנשיא ארגנטינה בתחילת הפגישה: ״יש לי העונג לקבל אותך הנשיא מיליי ואת הפמליה שלך לישראל. אתה חבר גדול של המדינה היהודית. אנו שמחים מאוד על החלטתך להכיר בירושלים כבירתה של ישראל ולהעביר את נציגותך הדיפלומטית לשם ואת השגרירות", אמר ראש הממשלה לנשיא החדש של ארגנטינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר