תיעוד מעומק הרצועה 

עדכון מעזה: צה"ל הורה על פינוי בית החולים 'נאצר'; מאות נמלטו

צה"ל הורה אמש על פינוי האזרחים השוהים בבית החולים נאצר ושלח הודעה למשרד הבריאות של חמאס להפסיק את השימוש במתחם לצרכים צבאיים | בתגובה להודעה נמלטו מאות מהמתחם, בשלב זה לא הונחה פינוי של הרופאים והחולים (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הפינוי מ'נאצר', אמש (צילום: לפי סעיף 27א)

צה"ל הורה אמש (רביעי) לאזרחים שתפסו מחסה בבית החולים 'נאצר' שבחאן יונס להתפנות מהמקום, ייתכן לקראת פעולה צבאית בתוך שטח בית החולים.

סרטונים שעלו ברשתות החברתיות הראו מאות עזתים מתפנים מבית החולים, בשעה שהרופאים והמטופלים הונחו על ידי צה"ל להישאר במקום.

בתוך כך, אמש פרסם דובר צה"ל את המכתב ששלח למשרד הבריאות של חמאס ברצועה בו הוא דורש להפסיק את הפעולות הצבאיות בתוך מתחם בית החולים.

במכתב ששוגר ביום שלישי, כתב צה"ל לרשוית הבריאות של עזה: "אנו דורשים להפסיק לאלתר את כל הפעילות הצבאית באזור בית החולים ויציאה לאלתר של פעילים צבאיים ממנו. אם חמאס לא יפסיק פעילות טרור זו, תוך 12 שעות, צה"ל שומר לעצמו את זכותו לפעול נגד פעולות אלו על פי החוק הבינלאומי", נכתב באתר דובר צה"ל.

"בינתיים אנו קוראים לפינוי אזרחים המחפשים מחסה משטח בית החולים למרחבים בטוחים יותר באלמוזי ולמקלטים בדיר אל-בלח", נכתב עוד בהודעה.

הודעות מהסוג הזה קדמו בדרך כלל לפעולות צבאיות בתוך שטח בית החולים בהתאם לחוק הבינלאומי, כאשר היה בידי צה"ל מידע מודיעיני על פעילות של מחבלים במתחם הרפואי.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר