ארה"ב שולחת פצצות 

הערכה: כמות הפצצות שנותרה לישראל למערכה בעזה - עם או בלי מלחמה מול חיזבאללה  

עיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' מפרסם הבוקר כי ממשל ביידן החליט לשלוח לישראל חבילת נשקים נוספת ברקע המלחמה שנמשכת בעזה והחשש מפני התלקחות בצפון | גורמי מודיעין אמריקנים העריכו את כמות הפצצות שנותרו לישראל למלחמה בעזה, ומה יקרה אם תיפתח חזית בצפון? כל הפרטים על החבילה האמריקאית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן (צילום: Photo by Arie Leib Abrams/Flash90)

למרות הלחץ של הבית הלבן להפסקת המלחמה, ממשל ביידן מתכונן לשלוח לישראל פצצות, תחמושת וערכות דיוק לטילים, כך מפרסם הבוקר (שבת) עיתון ה'וול סטריט ג'ורנל'.

מהדיווח עולה כי אספקת הנשק המתוכננת כוללת: אלף פצצות MK-82, תחמושת KMU-572 Joint Attack Direct, שהופכת פצצות 'טיפשות' למדויקות, ו"פתילי פצצות FMU-139", אמרו הגורמים. שווי הנשק מוערך בעשרות מיליוני דולרים, נמסר עוד.

פקיד אמריקאי אומר שהחבילה עדיין נבדקת על ידי הממשל וייתכן שהיא תעודכן לכאן או לכאן. בניגוד לפעמים קודמות, הפעם הממשל מתכוון לקבל את אישור ראשי וועדות הקונגרס לאחר שתתקבל ההחלטה הסופית.

הדיווח המפתיע מגיע ברקע ההתנגדות האמריקאית לפלישה לרפיח, עליה דווח בהרחבה בשבוע שעבר, למרות זאת ישראל הצליחה ככל הנראה לשכנע את הממשל כי מדובר בצורך קריטי.

כאשר נשאל הבית הלבן על ידי ה'וול סטריט' אודות הדיווח הוא הפנה את השאלות למחלקת המדינה ומשרד ההגנה שסירבו להגיב לידיעה, ממשלת ישראל גם היא לא התייחסה לפניות הכתבים בעניין.

המסמך שהגיע לידי העיתון יצא משגרירות ארה"ב בירושלים. במסמך ההערכה של השגרירות אודות בקשת ישראל לנשק, נכתב כי "רכישה מהירה של פריטים אלה מיועדות להגנה על ישראל מפני איומים אזוריים מתמשכים ומתהווים".

עוד נכתב במסמך שנופק על ידי ארה"ב כי "ישראל נוקטת בפעולה אפקטיבית כדי למנוע הפרות חמורות של זכויות אדם ולהטיל אחריות על כוחות הביטחון המפרים זכויות אלה. בעבר, ישראל הייתה שותפה שקופה בחקירות ארה"ב על האשמות".

הנשק שיועבר לישראל ימומן על ידי הסיוע הצבאי השנתי של ארה"ב לישראל - כלומר: אין מדובר בכסף נוסף שישראל תקבל מארה"ב, ברקע ה"ברדק" בקונגרס האמריקאי אודות החבילה המיוחדת.

עד כה ארה"ב סיפקה לישראל 21,000 פצצות מונחות מדויקות, וצה"ל השתמש בכמחצית מהן. ללא סיוע נוסף יש לישראל מספיק תחמושת לעוד 19 שבועות של לחימה בעזה, בתנאי שלא תיפתח חזית נוספת בצפון מול חיזבאללה. במקרה שתיפתח חזית צפונית, לישראל לא יוותרו יותר מימים בודדים של מלחמה בעזה באמצעות הפצצות האמריקאית בהן היא עושה שימוש, חשפו גורמי מודיעין אמריקנים.

על רקע הערכות אלו החליט הממשל בוושינגטון לצייד את ישראל בכמות נוספת של פצצות, בירושלים ממתינים לקונגרס שאמור לאשר חבילה מיוחדת של כ-14 מיליארד דולרים, אך בשלב זה ההתנגדות של הרפובליקנים בבית הנבחרים עלולה לטרפד את המהלך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר