אחרי ארבעה חודשי מלחמה 

מחלקת המדינה הודיעה: החות'ים - ארגון טרור | המשמעויות של המהלך 

מחלקת המדינה של ארצות הברית הודיעה ביום שישי כי החות'ים מוגדרים מעתה על ידי ארצות הברית כארגון טרור | המהלך יעזור לממשל בוושינגטון לפגוע באופן פיננסי בארגון התימני של איראן | כל הפרטים על ההחלטה (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חות'ים (צילום: החות'ים)

מחלקת המדינה של ארצות הברית הודיעה אמש (שישי) כי היא מכניסה באופן רשמי את ארגון החות'ים לרשימת ארגוני הטרור.

בהכרזה של משרד החוץ האמריקאי הוכרזה הקבוצה החות'ית כ"ארגון טרור עולמי ייעודי במיוחד", דבר שיקל על ארצות הברית לפגוע בין השאר במערכת הפיננסית של הקבוצה.

למרות שטראמפ כבר הכריז בעבר על החות'ים כארגון טרור, הממשל הדמוקרטי בראשות ביידן ביטל את ההחלטה ב-2021 כדי לעזור לסעודיה בשיחות השלום שניהלה עם הקבוצה.

כבר בחודש שעבר הודיע מזכיר המדינה בלינקן על הכוונה להכניס את החות'ים לרשימה השחורה, אך נתן ארכה של שלושים יום כדי לאפשר לארגוני הסיוע להיערך למהלך מאחר והוא צפוי לפגוע גם בכל מי שמסייע לאזורים הנמצאים בשליטת הארגון. גם לאחר שלושים יום צפויים ארגונים הומניטריים להיפגע פיננסית מהמהלך בעקבות הסנקציות.

לפי הודעת שר החוץ האמריקאי, הארכה נועדה גם לתת זמן לחות'ים להפסיק את מתקפותיהם, אך משמתקפות הטרור נמשכו הוחלט על הטלת הסנקציות ועל ההכרזה כארגון טרור.

הרפובליקנים מתחו ביקורת על כך שהחות'ים לא הוכנסו לרשימה מגבילה עוד יותר כ"ארגון טרור זר", דבר שהיה מאפשר לארצות הברית לפגוע יותר בקבוצה - גם בפן הפיננסי, כולל במסייעים החיצוניים של הארגון.

בעוד טראמפ הכניס את הארגון לשתי הקבוצות: "ארגון טרור זר" ו"קבוצה טרור עולמית ייעודית במיוחד", ארה"ב בראשות ביידן הוציאה את הקבוצה משתי ההגדרות, אמש כאמור הוחלט להחזירה לרשימה ה"קלה" יותר.

זאת ועוד, בלינקן הבהיר בחודש שעבר שאם החות'ים יפסיקו את ההתקפות שלהם, ארה"ב תשקול להוציאם שוב מהרשימה השחורה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר