מחריף את הטון מול האמריקאים

המהלך התקיף של נתניהו נגד ביידן: החלטת ממשלה הצהרתית | צפו 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביא היום לישיבת הממשלה החלטת ממשלה "הצהרתית" נגד הכוונה האמריקאית להכיר במדינה פלסטינית טרם החל משא ומתן מדיני | ראש הממשלה חזר על דבריו אמש ואמר כי מדובר ב"פרס עצום לטרור" | צפו בדברי רה"מ (חדשות, מדיני) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ראש הממשלה בפתח הישיבה, היום (צילום: איתי בית-און / לע״מ, סאונד: בן פרץ / לע״מ)

במהלך ישיבת הממשלה השבועית החריף היום (ראשון) ראש הממשלה את הטון כנגד הממשל האמריקאי בוושינגטון ואמר כי הענקת מדינה פלסטינית ללא תנאים מוקדמים הינה "פרס לטרור".

ראש הממשלה אמר היום בפתח ישיבת הממשלה כי החברים יצביעו על החלטה "הצהרתית" נגד הכוונות של ארה"ב להכיר במדינה פלסטינית, למרות שנזהר שלא להזכיר את וושינגטון באופן מפורש.

בהצהרה איים נתניהו שהכרה שכזו תמנע כל הסדר עידי מול הפלסטינים.

בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה: "לאור הדיבורים שנשמעים לאחרונה בקהילה הבינלאומית על ניסיון לכפות על ישראל באופן חד צדדי מדינת פלסטינית, אני מביא היום לאישור הממשלה החלטה הצהרתית בנושא הזה. אני בטוח שהיא תזכה להסכמה רחבה מאוד", אמר נתניהו, ולאחר מכן הקריא את נוסח ההצהרה:

״ישראל דוחה על הסף תכתיבים בינלאומיים בעניין הסדר הקבע עם הפלסטינים. הסדר כזה יושג אך ורק במשא ומתן ישיר בין הצדדים, ללא תנאים מוקדמים. ישראל תוסיף להתנגד להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית. הכרה כזאת, בעקבות הטבח של ה-7 באוקטובר, תעניק פרס עצום לטרור, פרס שלא היה כדוגמתו, ותמנע כל הסדר עתידי לשלום״, סיכם ראש הממשלה נתניהו את דבריו - במסר ישיר לביידן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר