חוצפה אמריקנית 

בלתי נתפס: ארה"ב כועסת על חיסול שוטרי חמאס ברצועה 

השליח המיוחד של ארצות הברית לסיוע הומניטרי אמר ביום שישי כי ההתקפות הישראליות על שוטרי חמאס ברצועה יוצרת מצב שמקשה על חלוקת הסיוע | "מצב בלתי אפשרי" אמר הבכיר האמריקאי ושליחו של ביידן על החיסולים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מחבלי חמאס ברצועה (צילום: shutterstock)

השליח המיוחד של ארצות הברית לעניינים הומניטריים דיוויד סאטרפילד אמר ביום שישי כי המתקפות הישראליות נגד שוטרי חמאס הפכו לבעיה.

לדבריו של סאטרפילד, בימים האחרונים תקפו חיילי צה"ל שוטרים של חמאס שליוו שיירה של משאיות סיוע ברצועה. זה היה "כמעט בלתי אפשרי" לקיים את העברות הסיוע ללא שוטרים של חמאס, אמר השליח המיוחד.

"אנחנו עובדים עם ממשלת ישראל, עם הצבא הישראלי, כדי לראות אילו פתרונות אפשר למצוא כאן כי כולם רוצים לראות את הסיוע נמשך", אמר. "אף אחד לא רוצה להעצים את חמאס", הוסיף הבכיר.

ישראל מנגד מאשימה את חמאס בכך שהוא מעביר לכוחותיו חלק נכבד ממשאיות הסיוע, אך הבכיר האמריקאי הכחיש את הדברים. "אף פקיד ישראלי לא בא אליי, בא לממשל, עם ראיות ספציפיות להסטה או גניבה של סיוע שנמסר על ידי האו"ם", אמר סאטרפילד.

למעשה, הכוחות שמלווים את משאיות הסיוע משתייכים ברובם לחמאס, וחלק קטן מהם הם שוטרים של הרשות שנשארו בתפקידם לאחר הפלת השלטון על ידי ארגון הטרור.

השליח גם התייחס לתופעת הכנופיות שמשתלטות על משאיות המזון ועל השוק השחור שפרץ ברצועה בכל הנוגע לאספקת מזון לתושבים. לדבריו חייב להיות כוח משטרה שילווה את אותן משאיות בכדי שהן יגיעו ליעדן.

המשטרה הפלסטינית של חמאס אמרה ב-6 בפברואר כי שישה שוטרים של חמאס חוסלו על ידי ישראל בשעה שליוו את המשאיות, ישראל סירבה להתייחס לידיעה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר