למרות הלחץ האמריקני 

בדרך לרפיח: זה הזמן שישראל מעריכה שנותר לסיום המלחמה העצימה 

כפי שממשלת ישראל הצהירה בימים האחרונים, ובניגוד לדעת הקהל הבינלאומית והלחץ האמריקאי, צה"ל מתכנן פלישה בקנה מידה מלא לעיר הטרור רפיח כפי שהכוחות פעלו עד כה בערים אחרות ברצועת עזה | הבוקר, רויטרס חושף את הזמן שנותר לצה"ל לפעול ברצועה לפני שהכוחות יעברו למתקפות "ממוקדות", כל הפרטים (חדשות)   

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
לוחמי צה"ל בחאן יונס (צילום: דובר צה"ל)

ישראל מתכננת עוד לחימה של שבועות ארוכים בעיר רפיח עד שיושג היעד העיקרי במלחמה ולוחמי צה"ל יוכלו לעבור לשלב התקיפות הממוקדות, כך חושף הבוקר (שני) 'רויטרס'.

לפי הדיווח, גורמים ישראליים אמרו לסוכנות הידיעות כי ההערכה בשלב זה הינה שהכוחות יפעלו ברצועה בלחימה עצימה למשך עוד בין שישה לשמונה שבועות, לאחר מכן יעברו הכוחות לפעול בלחימה ממוקדת נגד קיני הטרור שנותרו ברצועה.

לפי ארבעה גורמים ששוחחו עם 'רויטרס', בצה"ל מאמינים שהתקופה הנ"ל מספיקה כדי לפגוע באופן קשה ביכולותיו של חמאס ומכאן לעבור לשלב הבא שהאמריקאים נכספים אליו - ה"מבצעים הממוקדים".

אבי מלמד, גורם מודיעין ישראלי לשעבר, אמר ל'רויטרס' כי "אין סיכוי" שנתניהו ייכנע ללחץ האמריקאי שמבקש לבטל את המתקפה ברפיח.

"רפיח הוא המעוז האחרון לשליטת חמאס ונותרו ברפיח גדודים שישראל צריכה לפרק כדי להשיג את מטרותיה במלחמה הזו", הוסיף.

רק בשבוע האחרון התקשר ביידן לנתניהו פעמיים כדי לדון עימו בנושא העיר רפיח שמאכלסת לפי ההערכות כ-1.3 מיליון תושבים עזתים שברחו מהרצועה.

גורמים ביטחוניים חשפו בפני 'רויטרס' כי הכוונה של צה"ל כעת היא "לסנן" את תושבי האזור ממחבלי החמאס ולשלוח את הבלתי מעורבים צפונה.

עוד נחשף כי ישנה תוכנית להקמת "מזח צף" לאורך החוף הסמוך מצפון לרפיח בכדי לאפשר את המשך אספקת הסיוע ההומניטרי, שהגיע עד כה בעיקר דרך העיר והמעבר הקרוי על שמה, לאחר שישראל תחל במתקפה.

כך או כך, גורמים ישראלים מבהירים שאין כוונה להחזיר את תושבי צפון הרצועה לבתיהם אלא יעדיפו בשלב זה הקמת ערי אוהלים סביב לרפיח כפי שפורסם בשבוע שעבר.

בעוד ישראל מעריכה כי חיסלה 12,000 מחבלים לוחמים של חמאס, הארגון עצמו מעריך שהמספר עומד על כ-6,000, לפי פקידים של ארגון הטרור ששוחחו עם 'רויטרס'.

במידה ויגיעו הצדדים להסכמות על עסקת בני ערובה, תרחיש שנראה כעת כלא סביר, זה רק יעכב את הפלישה לרפיח שתתבצע בסופו של דבר, אלא אם כן ייכנעו הגדודים של חמאס שנותרו בעיר, אמר איש המודיעין הישראלי הנ"ל לסוכנות הידיעות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר