דרמה ביחסי החוץ של ישראל

שגריר ברזיל ננזף ונשיאו הוכרז כ"אישיות לא רצויה" | תיעוד

בעקבות האמירות השערוייתיות של נשיא ברזיל כנגד מדינת ישראל, השגריר המקומי נקרא לשיחת נזיפה במשרד החוץ ולסיור ב'יד ושם' | נשיא ברזיל הוגדר כ"אישיות בלתי רצויה" בישראל | תיעוד (חדשות חוץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
כ"ץ עם השגריר (צילום: ניב מוסמן, לע"מ)

דבריו החמורים של נשיא ברזיל לא עוברים בשתיקה במדינת ישראל, והבוקר (שני) שר החוץ ישראל כ"ץ, זימן לשיחה נזיפה את שגריר ברזיל בישראל פדריקו מייר וערך לו סיור במוזיאון יד ושם, נשיא ברזיל לולה דה סילבה הוכרז על ידי שר החוץ כאישיות בלתי רצויה בישראל עד שיתנצל על דבריו.

כזכור וכפי שדווח, נשיא ברזיל אמר אתמול בעזות מצח וברוע צרוף, כי "ישראל מבצעת רצח עם - ברצועת עזה, כמו היטלר".

שר החוץ ישראל כ"ץ זימן כאמור היום את שגריר ברזיל בישראל, פדריקו מאייר, לשיחת נזיפה בעקבות דבריו האנטישמים של נשיא ברזיל לואיז איניסיו לולה דה סילבה.

ביד ושם והנזיפה במשרד החוץ | צפו (צילום: ניב מוסמן, לע"מ)

כ״ץ הציג לשגריר הברזילאי את ספר השמות הכולל את שמותיהם של הנרצחים היהודים בשואה, כולל בני משפחתו של השר כ״ץ, סבו ישראל כ״ץ וסבתו שפרינצה כ״ץ.

שר החוץ ישראל כ״ץ אמר לאחר שיחת הנזיפה במשרד החוץ: ״הבאתי אותך למקום שמעיד יותר מכל על מה שעשו הנאצים והיטלר ליהודים, בהם בני משפחתי".

"ההשוואה", הוסיף שר החוץ, "בין המלחמה הצודקת של ישראל בחמאס, לבין מעשי הזוועה של היטלר והנאצים, היא בושה וחרפה והתקפה אנטישמית חמורה".

לסיום אמר השר: "לא נסלח ולא נשכח - בשמי ובשם אזרחי ישראל תודיע לנשיא לולה שהוא אישיות בלתי רצויה בישראל עד שלא יתנצל ויחזור בו מדבריו״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר