הצוות נטש 

ניצחון לחות'ים: ארה"ב מאשרת שספינה בריטית נפגעה קשות

אחרי הדיווח אמש של החות'ים על ספינה בריטית שנפגעה קשות מטילים של ארגון הטרור, גם בצבא ארצות הברית מודים שלא הצליחו למנוע את המתקפה וכי צוות הספינה נאלץ להתפנות בעקבותיה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ספינה בים האדום (צילום: shutterstock)

דובר פיקוד המרכז של ארצות הברית אישר הלילה (שני לשלישי) כי ספינה בריטית נפגעה בליל שני - ככל הנראה באורח חמור, בעקבות שיגורים של החות'ים.

כזכור אמש (שני) טענו החות'ים כי הצליחו לפגוע בספינה הבריטית MV Rubymar שעמדה לאחר מכן בסכנת טביעה, בעקבות כך נאלץ צוות הספינה לפנותה, הבוקר כאמור מתקבל אישור רשמי לאירוע מפי דובר סנטקום.

בהודעת פיקוד המרכז של ארצות הברית נכתב: "בין השעות 21:30 ל-22:45, 18 בפברואר, שוגרו שני טילים בליסטיים נגד ספינות מאזורים החות'ים הנתמכים על ידי איראן בתימן לעבר MV רובימאר, ששטה עם דגל בליז, מוביל צובר בבעלות בריטניה", נכתב בהודעה.

בפיקוד המרכז תיארו כי "אחד הטילים פגע בכלי השיט וגרם לנזק", אך לא נמסרו פרטים נוספים אם היו נפגעים בנפש באירוע.

יצוין כי לפי הדיווחים אמש, הספינה הבריטית נוהלה בידי צוות לבנוני. עוד כותבים ב'סנטקום': "הספינה פרסמה קריאת מצוקה וספינת מלחמה של הקואליציה יחד עם ספינת סוחר נוספת נענתה לקריאה לסייע לצוות ה-MV Rubymar. הצוות הועבר לנמל סמוך באמצעות ספינת הסוחר", מסכמים בפיקוד המרכז את האירוע.

בכלי תקשורת שונים בעולם הדגישו כי מדובר באירוע חריג יחסית, ובאחת ההצלחות הגדולות ביותר של החות'ים עד כה, בכך שהצליחו להביא לנטרול של ספינה זרה עד כדי הצורך בפינוי הצוות.

בתוך כך, באיחוד האירופי הודיעו אמש על מבצע חדש להגנה על ספינות סוחר בים סוף שייקרא EUNAVFOR ASPIDES, אם כי לא נמסרו פרטים מדויקים אודות הרכב הכוח הצבאי שהמשימה שלו תהיה לאבטח את השיט הימי בים סוף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר