לצד ישראל, גם הפעם 

ארצות הברית הטילה וטו על ההצעה נגד ישראל במועצת הביטחון 

ארצות הברית הטילה וטו על ההצעה של אלג'יריה לקרוא להפסקת אש ברצועת עזה לאחר שלפי הדיווחים לא הצליחה להגיע להסכמות על טיוטה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ההצבעה קודמת באו"ם נגד ישראל , בהתנגדות ארה"ב (צילום: מועצת הביטחון של האו"ם)

שגרירת ארצות הברית באו"ם לינדה תומאס גרינפילד הטילה היום (שלישי) וטו פעם נוספת במועצת הביטחון של האו"ם על הצעה של מדינת אלג'יריה לקרוא להפסקת אש ברצועה.

מעט לפני ההצבעה הבהירה השגרירה כי ארצות הברית מתכוונת להתנגד להצעה הנוכחית הקוראת להפסקת אש מיידית בעזה, מאחר והצעה שכזו תפגע במאמצים להגיע לעסקת חטופים במסגרתה תהיה הפוגה בלחימה בעזה, אמרה השגרירה.

זמן קצר לאחר מכן הצביעה ארצות הברית נגד ההצעה והטילה וטו. בריטניה נמנעה בהצבעה ו-13 מדינות, בהן צרפת תמכו בהחלטה להפסקת אש ברצועה.

כפי שדיווחנו מוקדם יותר, בימים האחרונים ניסתה ארצות הברית להגיע להסכמות על נוסח טיוטה משותף בעדו תכננה להצביע "בעד", כזה שהיה מחייב את ישראל שלא להיכנס לרפיח "בתנאים הנוכחיים" כלשון הטיוטה.

גורמים שונים העריכו הבוקר שההצבעה תידחה לאור המשא ומתן והניסיון להגיע להסכמות עם ארצות הברית, אך כעת מתברר כאמור שהמגעים כשלו, לאור כך הצביעה ארצות הברית נגד ההחלטה והגנה פעם נוספת על ישראל במישור הדיפלומטי הבינלאומי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר